آخرین اخبار

تاریخ : 25. دى 1399 - 14:05   |   کد مطلب: 3576
استاندار خراسان جنوبی:
زیرکوه مستعد خدمت است
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ظزفیت ها، پتانسیل و محرومیت زیرکوه گفت: شهرستان زیرکوه مستعد خدمت است

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حمید ملانوری ظهر امروز در شورای اداری زیرکوه با اشاره به ورود پیکر مطهر ۵ شهید گمنام به استان ، گفت:  آن چیزی که اسلام را بیمه کرده شهادت است و شهدا هستند که اسلام را بیمه کردند اگر امروز مکتب اسلام پیشتاز است آنچه باعث ماندگاری شده شهادت است .

در رابطه با مسایل شهرستان که یکی بیمارستان است با دانشگاه علوم پزشکی پیگیری کردیم و مجوز ماده۲۳ را پیگیری کردیم و تقریبا احداث بیمارستان و تجهیز آن در زیرکوه قطعی است.

جدای از یک میلیارد تومان تجهیزات بیمارستانی که تهیه شد ۶ میلیارد تومان دیگر تجهیزات آماده شده که به استان فرستاده می شود که سطح بهداشتی و درمانی را ارتقا دهد.
در ارتباط با مرز یزدان از روز اول مسوولیت پیگیر شدم و ۲ روز گذشته ارتباط تلفنی با والی فراه داشتم که امیدواریم دولت افغانستان برای بازگشایی موافقت کنند که قول پیگیری دادند و امیدواریم با توجه به پیگیری های صورت گرفته بازگشایی را شاهد باشیم.
بحث آب در این شهرستان مطرح است در حالی که آب موضوع استان هم هست و باید برای مدیریت منابع آب برنامه داشته باشیم و در راستای مفاد سند سازگاری آب حرکت کنیم.
تولید در کشور توسط مردم انجام می شود و ما نظارت می کنیم اما نظارت ما بر مجموعه ای است که آنها زحمت می کشند، نظارت نباید مانع رشد و تولید شود.
اگر بخواهیم بازار و‌ کسب و کار رونق داشته باشد باید تولید کننده را حمایت کنیم و باید با همکاری های مشترک شکل بگیرد.
در بحث آب شرب هدر رفت آب داریم آب تولید و بهداشتی می شود اما نصف هزینه آن به دلیل هدررفتن آب تامین می شود.
در عصر حاضر به خاطر علمی که در دسترس ماست بهترین راه انتقال آب حوزه به حوزه است همانند طرح انقلابی انتقال آب خلیج فارس به کرمان که آب هم اکنون در گل‌گهر در حال بهره برداری است.
در نشستی که در تهران داشتیم جمع بندی ما این است که ما هم می توانیم از آب انتقالی خلیج فارس بهرهمند شویم و در ادامه پروژه خلیج فارس به یزد این انتقال به بیرجند انجام شود که در دستور کار قرار گرفته است.
حتما در یک نشست باید در زمانی که فرصت داریم برای کمبود آب رسیدگی کنیم و قرارگاه تامین آب در استان تشکیل شود.
در رابطه با زرشک و زعفران و سنگ های قیمتی خراسان جنوبی استان ثروتمند و غنی است و محرومیت منطقه و‌سطح پایین زندگی در برخی از اقشار نشانه کم کاری دولتی ها و غیر دولتی است و باید تلاش می کردیم که سطح بهره برداری را بالا ببریم.
بخش عمده ای از مدیریت باید با پیگیری محقق شود اینکه سال های سال سنگ قیمتی هست و مردم بدون مجوز برداشت غیر مجاز دارند از بی عرضگی برخی از ما ها است و  باید این مشکلات در استان حل شود.
مدیریت در معنای واقعی بسیاری از مشکلات را مرتفع می کند و‌ کار در زمانی انجام می شود که همه در کنار هم قرار بگیرند.
موضوع زعفران و زرشک به عنوان کالای استراتژیک باید حتما در قالب برنامه مشخص به سرانجام برسد و باید بدانیم زرشک و زعفران چگونه می تواند افزایش در واحد سطح داشته باشیم و چطور می توان این محصولات را به بهترین قیمت از استان خارج کنیم.
باید با استفاده کمتر از منابع آب و مدیریت تولید را در این محصول ها افزایش دهیم و محصول را با بالاترین قیمت و ارزش خارج کنیم.
در همین جلسه باید معدن سنگ های قیمتی تعیین تکلیف بشود جایی که این سنگ ها فرآوری می شود همه عکس یادگاری می گیریم اما وقتی مشکلی پیش میاد متولی نداشته باشد نمی شود.
 در بحث اداراتی که اینجا مستقر نیستند حتما در قالب اعزام نماینده هفته ای ۲ روز مسایل مردم را حل و فصل کنند تا پیگیری ها برای استقرار ادارات انجام شود.

بحث پزشک قانونی حتما از ابتدای هفته نماینده آنها در شهرستان مستقر شود و مسایل پزشک قانونی را حل و فصل کند

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.