آخرین اخبار

تاریخ : 19. دى 1399 - 14:51   |   کد مطلب: 3572
باز هم حادثه در معدن شجر زیرکوه:
معدن شجر زیرکوه، برای سومین بار جان گرفت
ریزش دیواره‌های معدن شجر زیرکوه جان جوان 20 ساله را گرفت

به گزارش زیرکوه نیوز؛روزانه بیش از 100 نفر در معدن سنگ شجر زیرکوه مشغول به کار هستند. کارگرانی که به عقیده  مسولین امر ، غیرقانونی اقدام به کار در این معدن می کنند.

گر چه این روزها مردم برای پیدا کردن سنگ مورد نظر باید چند متر زمین را بکنند اما خشکسالی، نبود کار و درآمد و از طرفی افزایش قیمت سنگ ها سختی این کار را در کام جستجو گرانش شیرین کرده است.
کارگران این معدن که اکثرا از روستای بمرود و روستاهای اطراف فاصله 40 کیلومتری را برای پیدا کردن قطعه سنگی طی می کنند،می‌گویند: گاهی اوقات ممکن است با چند ضربه‌ی کلنگ قطعه سنگی پیدا شود و گاهی اوقات باید چندین متر زمین با کلنگ کنده شود تا به قطعه ای از سنگ های قیمتی نهفته در این معدن دست یابند.چاله هایی که می تواند هر لحظه جان افراد و کارگرانی که تعداشان گاهی اوقات به 200 نفر می رسدرا تهدید کند.
مسیر طولانی و جاده پر پیچ و خم برای رسیدن به معدن و حفر چاله های عظیم توسط کارگران در هنگام جستجوی سنگ، خطراتی است که بارها و بارها جان کارگران این معدن را به خطر انداخته و حتی تا سرحد مرگ کشانده است،‌واین سومین حادثه ای است که در این معدن منجر به فوت یک کارگر شده است.کارگری که امروز ظهر بر اثر ریزش دیوره های یکی از همین حفره ها زیر آوار جان خود را از دست داد.
اگر چه این معدن برای مکانیزه شدن توجیه اقتصادی ندارد، اما می طلبدماجرای کلاف سردرگم این معدن یکبار هم که شده توسط مسولان امر باز شود تا دیگر شاهد این اتفاقات تلخ و ناگوار نباشیم.

دیدگاه‌ها

اگر غیر قانونی هس. پس مسیولین امر برای امرار معاش این مردم بدبحت تو این اوضاع گرونی ها فکری بکنن...مسئولبن امر فکر نام و صندلی خودشون هستن...اتفاقا مسئولین امر غیر قانونی و با پارتی وافراد غیر بومی ک دلسوز زیرکوه نیستن سر کار هستن...مسئول زیرکوه باید زیرکوهی باشه ن از قاین و هر جای دیگ ک رفت و امد داشته باشه و درد دل مردم و نفهمه

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.