آخرین اخبار

تاریخ : 1. آذر 1396 - 21:32   |   کد مطلب: 2586
شرحی بر پایگاه خبری زیرکوه نیوز:
آنچه بر ما گذشت و می گذرد
این روزها هجمه های زیادی علیه پایگاه خبری زیرکوه نیوز،مبنی بر عدم پوشش برخی اخبار وارد می شود، بنابراین لازم است نکاتی را جهت اطلاع مردم عزیز بیان نمائیم.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،این روزها هجمه های زیادی علیه پایگاه خبری زیرکوه نیوز،مبنی بر عدم پوشش برخی اخبار وارد می شود، بنابراین لازم است نکاتی را جهت اطلاع مردم عزیز بیان نمائیم.

سالها قبل وقتی خلاء یک مرجع اطلاع رسانی در شهرستان زیرکوه احساس شد، تصمیم بر راه اندازی یک نشریه با نام فانوس نمودیم و این نشریه با همکاری تعدادی از دانش آموزان شهرستان و زیر نظر سازمان دانش آموزی و کانون فرهنگی تربیتی امام خمینی (ره) در سالهای 1383 و 1384 به صورت دو هفته نامه با موضوعات مختلف علمی، فرهنگی ، اخبار و مصاحبه با سردبیری اینجانب به مدت دو سال  چاپ و منتشر گردید.

با روی کار آمدن اینترنت در شهرستان زیرکوه و مشکلاتی که چاپ یک نشریه مکتوب داشت تصمیم به راه اندازی  وبلاگی با هدف انتشار اخبار و رویدادهای شهرستان و معرفی جاذبه های گردشگری بی شمار شهرستان زیرکوه گرفته شد و وبلاگی با نام زیرکوه 22 از سال 1384 راه اندازی گردید و طرفداران زیادی را به خود اختصاص داد.

بعد از حدود 8 سال فعالیت و اطلاع رسانی بوسیله وبلاگ زیرکوه 22 تصمیم به راه اندازی یک پایگاه خبری رسمی برای شهرستان زیرکوه گرفته شد و با مشورت با دوستان پایگاه خبری زیرکوه نیوز به آدرس zirkoohnews.ir  راه اندازی گردید.

در اولین روزهای کاری اقدامات جهت دریافت مجوز طبق روال قانون انجام گرفت و نامه ای نیز در تاریخ 6 تیرماه 1393 به فرمانداری محترم شهرستان زیرکوه با این مضمون نوشته شد که به ادارات تابعه اطلاع رسانی شود تا اخبار و اقدامات انجام گرته در حوزه ادارات را به این پایگاه خبری اطلاع رسانی نمایند.

نکته قابل توجه این بود که در این درخواست اصل آن نیز منتشر می شود،هیچ درخواست کمک مادی و مالی از جانب فرمانداری نشد و تنها خواسته ما همکاری سایر ادارات بود.

اما بعد از مدتی کوتاه به جای همکاری اقداماتی عجیب انجام گرفت و در اولین اقدام یک پایگاه خبری دیگر با هزینه فرمانداری شهرستان( به گفته یکی از مطلعین - نام محفوظ) درست با همین نام زیرکوه نیوز و با آدرس zirkooh_news.ir  راه اندازی گردید که البته پس از اعتراض اینجانب به نام این پایگاه خبری با پایگاه زیرکوه نیوز، نام پایگاه خبری دوم به زیرکوه خبر تغییر یافت.

این که چه اتفاقاتی افتاد و مدیران این پایگاه خبری چه پیامک هایی به اینجانب ارسال کردند بماند چون پیامک ها در همان تاریخ به اطلاع و رویت افرادی که باید می رسید رسید.

اما داستان به همینجا ختم نشد و فرماندار شهرستان ضمن ارسال پیام تبریک بابت راه اندازی پایگاه خبری زیرکوه خبر و انتشار آن پیام در سایت فرمانداری،نامه ای نیز به ادارات شهرستان ارسال می نمایند تا از این پس اخبار و اطلاعات به پایگاه خبری زیرکوه خبر به آدرس یکی از دفاتر فرمانداری شهرستان ارسال شود!!!و این درحالی اتفاق افتاد که مدت ها قبل پایگاه خبری زیرکوه نیوز راه اندازی گردیده بود و هیچ پیام تبریکی هم از طرف هیچکس در هیچ جا منتشر نشد.!!!!

این که علت این کار چه بود و چرا در اولین روزهای راه اندازی یک پایگاه خبری در شهرستان اینگونه جبهه گیری می شود و به جای حمایت از این پایگاه خبری ،‌به مقابله با این پایگاه برمی خیزند به گفته یکی از عزیزان فرمانداری(نام محفوظ) فقط یک تیتر انتقادی از جانب پایگاه خبری زیرکوه نیوز بود که در انتقاد از تودیع تنها مدیر بومی شهر حاجی آباد در دو روز بعد از نامه درخواست اینجانب به فرمانداری زده شد( این تیتر)

گفتنی است پایگاه زیرکوه خبر علیرغم حمایت های مادی و معنوی چند صباحی بیشتر فعالیت نداشت و بعد از کمتر از دو هفته تعطیل شد و البته هنوز نام این پایگاه خبری در قسمت مطبوعات محلی سایت فرمانداری شهرستان درج شده است درحالی که آدرس این سایت اصلا در دسترس نیست و نامی از پایگاه خبری زیرکوه نیوز به عنوان تنها پایگاه خبری رسمی شهرستان، در قسمت مطبوعات محلی دیده نمی شود!!!! که خود جای سئوال و تعجب دارد.

اما ماجرا به همینجا ختم نمی شود و پایگاه خبری زیرکوه نیوز به نوعی در تحریم خبری قرار می گیرد و به هیچ یک از جلسات برگزار شده دعوت نمی شود در حالی که بسیاری از طرفداران دولت نسبت به عملکرد این پایگاه انتقاد دارند و این پایگاه را متعلق به یک جناح سیاسی خاص می دانند در صورتی که از اصل ماجرا خبر ندارند.

بنده در کلیه جلساتی که حضور داشته ام و شخص فرماندار، معاون، بخشداران یا مدیران ادارات سخنرانی داشته اند به طور کامل پوشش داده ام اما وقتی به جلسه ای دعوت نمی شویم انتظار پوشش اخبار، انتظاری عبث و بیهوده است.

بنده در جلسات مختلف شاهد سخنان مسئولان شهرستان مبنی بر حمایت از خبرنگاران و نشریان و ... بوده ام در صورتی که نه تنها تا کنون هیچ حمایتی از پایگاه خبری زیرکوه نیوز، صورت نگرفته است بلکه چندین بار به بهانه های مختلف از جانب مسئولان رده بالای شهرستان از این پایگاه خبری به مراجع قضایی شکایت شده است.

اینجانب سعی کرده ام زبان گویای مردم باشم و در همه این سالها با هزینه های شخصی بدون حتی یک ریال کمک از سمت نهادهای دولتی اقدام به خرید دوربین، راه اندازی پایگاه خبری ، خرید هاست و دامنه و هزینه شرکت و .... نموده ام و در این راه تا جایی که توان داشته باشم انجام وظیفه خواهم کرد.

اما انتظارم از مسئولان عزیز این است به جای شعار دادن لااقل اندکی به گفته های خدود عمل نمایند.

ماجرایی که تا حدودی قسمت هایی از آن نوشته شد فقط جهت اطلاع مخاطبین عزیز و پاسخگویی به هجمه های وارد شده علیه این پایگاه خبری بود.ناگفته نماند که بنده همه این مدت کارم را به تنهایی ، بدون حمایت و با هزینه های شخصی انجام داده ام و سکوت کرده ام اما چون اخیرا هجمه های زیادی به راه افتاده است ، قسمتی از ماجرا را به اطلاع همراهان عزیز رساندم.

بشنوید:

صحبت های فرماندار زیرکوه در حمایت از خبرنگاران!! 

علیرغم بودجه هایی که برای انجام امور فرهنگی وجود دارد اما بنده هیچ ادعایی مبنی بر کمک مادی از جانب ادارات نداشته و ندارم و دعوت به جلسات و عدم حضور در جلسات هم هیچ منفعت یا  ضرری برای شخص اینجانب نخواهد داشت و این موضوع در همه این سالها ثابت شده است که کارم را بدون منت و بادقت و پشتکار به انجام می رسانم و سختی ها و سنگ اندازی ها در مسیر راه نه تنها تاثیری در اراده ام نخواهد داشت بلکه عزم اینجانب را در راه اطلاع رسانی و زبان مردم بودن جزم تر خواهد کرد اما سخنم این است:

تو که نوشم نه ای نیشم چرایی؟    

و نکته پایانی این که اخبار پوششی منتشر شده در سایت ها و خبرگزاری ها معمولا با مناسبت های روز و هفته همخوانی دارد و همانگونه که در هفته دولت بیشتر اخبار مربوط به افتتاح طرح ها و خدمات دولت ، پوشش داده می شود، قطعا در هفته بسیج هم بیشتر اخبار مربوط به این نهاد پوشش داده خواهد شد.

دیدگاه‌ها

کارتون برای رضای خدا باشه..از این مسولان بیشتر از این توقع نیس!!!
سلام ، از شما خواهشمندم این یادداشت رو در جوابیه این پست در زیرکوه نیوز به عنوان مطلب قرار بدید . "جوابیه مخاطبان زیرکوه نیوز (وب سایت و کانال)" عرض سلام و ادب حضور مخاطبان ، مسئولین ، علی الخصوص فرهنگی عزیز و مقتدر جناب آقای بیهقی . از تلاشهای بی وقفه و مجاهدانه این مرد شریف و با اخلاق تشکر میکنیم چون ایشان از جان و دل کاری رو انجام میدهند که سختی این کار بر افرادی که درکی از این نوع فعالیت ندارند بسیار مشکل هست . وقت بسیار زیادی برای این کار توسط شخص ایشون گذاشته میشه ، عمده این وقت صرف تایپ کردن و جست و جوی اخبار . بنده خودم سال 1384 که نشریه فانوس رو شخص ایشون داشتند تایپ و صفحه آرایی میکردند حضور داشتم ، با نهایت پشتکار این کار رو انجام میدادند بدون چشم داشت . به نظر بنده و امثال بنده حقیر که ارزش کار ایشون رو میفهمیم باید از ایشون مداوم تشویق و حمایت بعمل بیاد . چرا که نه ایشون از جایی حمایت میشن و اینکه کارشون حقیقتا مصداق جهاد فی سبیل الله هست . این آموزشها و اطلاع رسانی ها و ... از چند نگاه کاربردی هست . اول اینکه باعث دانش افزایی میشه ، ثانیا انسان با آرامش بیشتری امور روزمره خود رو انجام میده ، ثالثا رقابت سالم و سازنده بین مردم و بین مسئولین ایجاد میشه ، و موارد دیگر . از جمله اتقادهایی که در نظرات مخاطبان در کانال و ... بر ایشون وارد بوده این هست چرا یک نهاد خاص . این طور نیست . یا از ایشون دعوت نمیشه که خبر تهیه کنند و یا هم شاید کاری انجام نمیده اون اداره . خب مسلما اداره ای که فعالیت هاش بیشتر هست در خبرگزاری بیشتر اسم و نامش یاد میشه و این هم لازم هست چون امام خمینی (ره) فرمودند کاری رو که برای مردم انجام میدید رو بهشون بگید . اما ایراداتی بر مردم خود ما وارد هست که علی رغم عدم تحمل افراد باید گفته بشه . متاسفانه مردم زیرکوه ما تنگ نظر هستند خودشون دوست ندارند یکی از جنس خودشون سر کار بیاد و زیر آب همو میزنند . خب باید این مدیران و این وضعیت رو هم با جون و دل بخرند . همچنین حسادت و کینه ورزی در بین تمام اقشار وجود داره ، هم در بین مسئولین و هم در بین مردم . اون اداره برای این طرف میزنه اینا برا اون طرف ، آخر امر مردم باید به پای هم بسوزند . که چرا اون با ولایت فقیه هست یا نیست یا .... جدای از اینکه دین حقیقت هست ، اما دینی که انسانیت نباشه توش تو خالیه برادر من . دینی که اخلاق توش نباشه صفره برادر و خواهر من . مسئولین فرض کنیم دو دین متفاوت اما انسانیتو که رعایت کنند . همین مردم سخت کوش زیرکوه هستند این مرزو حفظ میکنند و مرز نگه دار هستند . چرا خدمتی در شأن تلاش این مردم نمیشه ؟ اگر زیرکوه با هم متحد باشند چشمه های پیشرفت رو خواهیم دید . عرضی نیست جز اینکه دوستی و مروت بین مردم بیشتر شود و فرهنگ درستی بین مردم علی الخصوص حاجی آبادکه مرکز شهرستان هست و مسئولین محترم پیاده شود . و این جز عدم خودخواهی ، عدم کینه توزی ، عدم حسادت و عدم ریا و حس خوشحالی از موفقیت های دیگران چیز دیگری نیست . مسئولین هم خواهشا برای دل مردم هم که شده با هم بسازند بجای حرفای که دین داره کی نداره مشکل مردمو حل کنند . وظیفه شما خدمت به مردم هست نه حزب و حزب گرایی . ممنون و سپاسگزار از استاد گرامی جناب آقای بیهقی عزیز . یا علی .
(فَاسْتَقِمْ کَما أُمِرْتَ). استقامت کن در راه آگاهی بخشی جامعه ، استقامت کن در طریق مبارزه و پیکار استقامت کن در انجام وظائف الهی و ارشاد جوانان
بسم الله ارحمن الرحیم انسان نباید نسبت به امور جامعه خود بی تفاوت باشد. وقتی در یک کشتی که با مسافرهایش به سمت یک مقصد مشترک در حال حرکت باشد، یکی از مسافرین که در جای خودش نشسته، بخواهد کشتی را سوراخ کند، طبیعی است که سایر مسافرها سریع جلویش را می‌گیرند، چون سرنوشت همه مسافرها به سالم ماندن این کشتی بستگی دارد و کسی نباید بی‌تفاوت باشد. جناب بیهقی همکار ارجمند متاسفانه همین افرادی که به شما خرده می گیرند قطعا مسبب اصلی این همه ناملایمات در زیرکوه هستند این ها همان کسانی هستند که این وضع موجود را بر زیرکوه عزیز و محروم به خاطر مصالح خودشون تحمیل کرده اند یقین بدونید خداوند از این ها نخواهد گذشت چون حق مردم زحمت کش را ضایع کرده اند با انتخاب یا خط دادن انصاب مدیران شهرستان (چوب خدا صدا ندارد) اگر کمی در زندگی این افراد تحمل بفرماید نه دنیا را دارند و نه آخرت را نه زندگی می کنن و نه اسایشی دارند . جناب بیهقی شما به کارتان ادامه دهید و روز به روز بر تعداد دوست داران شما اضافه می شود همین دیروز کانال شما بیش از دو هزار عضو داشت و این نشانه ای از حق بودن شماست باشد که خدواند ما و همه مردم زیرکوه را از شر افراد دروغگو و منفعت طلب و دسیه گر نجات دهد . این ها زمانی جوابگوی اعمال خود خواهند بود که دیگر از دستشان و دوستانشان هیچ کاری ساخته نباشد و باید در برابر خدای قادر و رحمن پاسخگوی همه کار های خود باشند . اگر برای رضای خدا و پیشرفت مردم زیرکوه باشد که قطعا جایگاهی رفیع خواهند داشت و اگر برای مقاصد سیاسی و حزبی و شخصی خودشان باشد که این همه ناملایمات را و مسئولین کم تجربه را بر مردم تحمیل می کنند باز هم خودشان جوابگو خواهند بود ... خودشان کلاه خودشان را قاضی کنند که تا بحال چقدر راه خدمت به خلق را طی کرده اند .. به امید رونق و توسعه زیرکوه عزیز .
ای مرحبا ای رحمت بر همون شیری که خورده ای نگاه کنن که همین ها چه بر سر شاهرخت ما در آوردن خدا ازینا نگزرد

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.