آخرین اخبار

تاریخ : 8. تير 1395 - 10:38   |   کد مطلب: 830
همزمان با مرحله نیمه نهایی جام ملت های اروپا
زیرکوه،محروم ازیورو 2016
به علت ماهواره ای بودن شبکه دیجیتال زیرکوه،جوانان زیرکوه از دیدن مسابقات فوتبال جام ملت های اروپا و کوپه آمریکن محروم شدند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،شهرستان زیرکوه یکی از شهرستانهای محروم استان خراسان جنوبی است که با داشتن 150 کیلومتر مرز مشترک با تولید کننده اول مواد مخدر دنیا، جوانان این دیار همیشه در معرض تهدید انواع آسیب های اجتماعی قرار داشته اند.

در این میان سرگرم کردن جوانان با تفریحات پاک و سالم و سوق دادن جوانان و نوجوانان به سمت و سوی فعالیت های مذهبی و فعالیت های ورزشی می تواند نقش مهمی در کاهش این آسیب ها و جلوگیری از ورود جوانان و نوجوانان به عرصه آسیب های اجتماعی باشد.

اما متاسفانه علاوه بر محروم بودن جوانان از محیط های تفریحی و ورزشی مثل پارک های در خور شان،سینما و استخر شنا مدتی هست از امکانات موجود هم استفاده درستی صورت نمی گیرد و به عبارتی ورزش شهرستان به عنوان یکی از ارکان اصلی سرگرم کننده جوانان دچار افت و در مواقعی عقب گرد شدید شده است که به عنوان نمونه می توان به برگزار نشدن جام رمضان ، تعطیلی تنها سالن تیراندازی تجهیز شده شهرستان و تبدیل شدن آن به سلف سرویس ،تعطیلی دوماهه سالن ورزشی تختی به بهانه برگزاری امتحانات و ... اشاره کرد.

از همه این موارد که بگذریم شاید یکی از دلخوشی های بسیاری از جوانان و نوجوانان این شهرستان محروم مثل همه جوانان ایرانی برگزاری مسابقات جام ملت های اروپا و نشستن برای ساعاتی پای تلوزیون و تماشای این مسابقات بود که متاسفانه بنا به دلایلی این امکان هم از جوانان این دیار سلب شدو چند روزی هست علیرغم پخش این مسابقات در اقصی نقاط کشور مردم این شهرستان از این امکان نیز محروم شدند.

موضوعی که نماینده مردم شهرستان در مجلس هم آن را پیگیری کرد اما گویا تاکنون به نتیجه ای نرسیده است و به گفته فرهاد فلاحتی رفع این مشکل نیاز به زمان دارد.

فرهاد فلاحتی در پاسخ به این مشکل اینگونه گفت:موضوع را با مدیرکل صدا وسیما مطرح کردم مشخص شد دیجیتال قاین ماهواره ای است و طبق حقوق بین المللی حق پخش را به ایران نداده اند اما دیجیتال فیبر نوری چون داخلی است این مشکل را ندارد از قضا قاین و زیرکوه و کرمان و سیستان و برخی جاها ماهواره ای است واین مانع پخش زنده شده است.تلاش خواهم کرد به کمک صدا وسیما به نحوی این مشکل حل شود البته موضوع نیاز به زمان دارد.

امیدواریم با پیگیری مسؤولان امر این مشکل در کنار سایر مشکلات جوانان این مرزوبوم حل و فصل شود تا خدای ناکرده شاهد گرایش جوانان به سمت و سوی آسیب های اجتماعی نباشیم.

این خبر در خبرگزاری فارس

دیدگاه‌ها

الحمدلله...
ممنون از انعکاس این مطلب ،ولی از قدیم گفتن ان چیز که به جای نرسد فریاد است....
وقتی این مطلب را می خوندم به عنوان یه زیرکوهی خیلی برای خودم متاسف شدم که در چه شهرستانی متولد شده ام واقعا به عنوان یک جوان یک روز در شهر دور زدم خواستم نیم ساعت تفریح کنم ابتدا به تنها پارک شهر رفتم پارکی که واقعا به عنوان تنها پارک شهر اصلا در خور شأن یک انسان نیست به خصوص که مردمان صبور و زحمتکش و خانواده هایشان شب های ماه مبارک رمضان برای گذران چند دقیقه از وقت شان را در این پارک می گذرانندآیا شهردار محترم واقعا این وضعیت را نمی بینند آیا بهتر نبود به جای بهینه سازی ورودی های شهر ابتدا پارکی مناسب شهرواندان احداث می شد؟؟؟ اما ورزش شهر که کاملا تعطیل است علی رغم وجود چند سالن ورزشی به علت بی برنامگی و یا بی سلیقگی جوانان شهر نمی توانند از آن ها استفاده کنند مگر مدیران عزیز شهرستان نمی دانند فردا باید پاسخگوی این مردم نجیب باشند چرا کسی پاسخگو نیست؟ از نماینده محترم و ولایی شهرستان آقای فلاحتی وامام جمعه عزیز شهرمان می خواهیم که فکری به حال شهرستان بردارند

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.