آخرین اخبار

تاریخ : 30. خرداد 1395 - 13:38   |   کد مطلب: 803
شهردار حاجی‌آباد با انتقاد از کمرنگ بودن فرهنگ شهرنشینی در این شهر از تخریب المان‌ها و فضای سبز شهری توسط عده‌ای از شهروندان خبر داد.

احسان کریمدادی امروز در گفت‌وگو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز، اظهار کرد: در راستای زیباسازی مبلمان شهری، نصب و ساخت المان‌های شهری در دستور کار شهرداری حاجی‌آباد قرار گرفت، اما این المان‌ها توسط برخی افراد تخریب می‌شود.

وی با بیان اینکه دو راهکار برای جلوگیری از تخریب این المان‌ها در دستور کار شهرداری قرار دارد، تصریح کرد: بهترین روش برای جلوگیری از تخریب فرهنگ‌سازی است که این کار با استفاده از رسانه‌ها، تبلیغات محیطی، درج مقالات اخلاق شهروندی در رسانه‌ها و بیان ویژگی‌های شهروند نمونه در سایت شهرداری انجام گرفته است.

شهردار حاجی‌آباد با اشاره به اینکه تخریب اموال عمومی و دولتی یکی از جرایم بین‌المللی است، گفت: راهکار دوم برای جلوگیری از تخریب مبلمان شهری، استفاده از قانون و برخورد قضایی است که در صورت شناسایی افراد خاطی توسط نیروی انتظامی به قوه قضاییه معرفی و به جرم تخریب اموال دولتی محاکمه خواهند شد.

کریمدادی اضافه کرد: در سال جاری نصب المان خانه گلی و نورپردازی بوستان امام رضا(ع) به عنوان بزرگ‌ترین بوستان شهر انجام گرفت که پس از گذشت کمتر از سه ماه از انجام کار شاهد تخریب المان، سرقت سیستم روشنایی و تخریب لامپ‌های رنگی داخل پارک هستیم.

*11 هکتار فضای سبز شهری چشم انتظار همکاری مردم

وی همچنین از تخریب فضای سبز شهری توسط دامها خبر داد و افزود: با توجه به اینکه شغل اکثر شهروندان دامداری و کشاورزی است به علت خشکسالی‌های متمادی شهروندان اکثراً دام‌های خود را در منازل نگهداری می‌کنند که این امر سبب شده است به دلیل کوتاهی برخی افراد دامدار و رها شدن دام‌ها در شهر گاهی شاهد تخریب و چرا در فضای سبز شهر توسط دام‌ها باشیم.

شهردار حاجی‌آباد با بیان اینکه تاکنون برای پیشگیری از این امر راهکارهایی در دستور کار قرار گرفته است، تصریح کرد: فرهنگ‌سازی، توسعه و ارتقای فرهنگ شهرنشینی، دعوت از دامداران و نمایندگان آنها برای اخذ تعهد و توضیح، استفاده از پتانسیل شورای محل برای مراقبت در برابر تخریب فضای سبز محلات توسط دامداران و توجیه دامداران در خصوص اهمیت فضای سبز شهری از جمله راهکارهایی است که در دستور کار شهرداری قرار دارد.

کریمدادی با اشاره به اینکه تخریب فضای سبز شهری یک نوع تخریب اموال عمومی محسوب می‌شود، افزود: در صورت مثبت واقع نشدن راهکارهای اولیه از طریق مراجع قضایی با تخریب‌کنندگان فضای سبز شهری برخورد خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد؛ با همکاری مسؤولان این شهرستان به ویژه مدیریت جهاد کشاورزی در ارتباط با راه‌اندازی مجتمع‌های دامداری در حاشیه شهر، شاهد خروج دام‌ها و تخریب کمتر فضای سبز شهری توسط آنها باشیم.

شهردار حاجی‌آباد یادآور شد: برای رفاه حال شهروندان و زیباسازی چهره شهر حدود ‌هفت هکتار فضای سبز پارکی و چهار هکتار فضای سبز حاشیه‌ای توسط شهرداری حاجی‌آباد احداث شده است که تخریب آنها می‌تواند زیان‌های غیرقابل جبرانی را به زیبایی شهر وارد کند.

کریمدادی با بیان اینکه حدود 60 هزار اصله نهال در شهر حاجی‌آباد وجود دارد، خاطرنشان کرد: این مقدار فضای سبز حاصل زحمات شبانه‌روزی پرسنل زحمتکش شهرداری است که با توجه به نبود منبع آبی پایدار برای فضای سبز شهری با زحمت فراوان به ثمر نشسته است، بنابراین همکاری شهروندان برای حفظ و نگهداری از فضای سبز موجود یکی از خواسته‌های مهم شهرداری از شهروندان است.

این خبر در خبرگزاری فارس

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.