آخرین اخبار

تاریخ : 29. خرداد 1395 - 9:41   |   کد مطلب: 787
مسجد فاطمه‌الزهرا(س) شهر حاجی‌آباد زیرکوه در ماه مبارک رمضان به همت خیران روزانه میزبان بیش از 2 هزار روزه‌دار در مراسم افطار است.
مسجد فاطمه‌الزهرا(س) حاجی‌آباد

ماه میهمانی خدا که آغاز می‌شود سراسر ایران اسلامی حال و هوای دیگری به خود می‌گیرد و شور و اشتیاق میهمانی خدا در محافل و مجالس معنوی به وضوح دیده می‌شود.

در این میان شهرستان مرزی زیرکوه با برگزاری جلسه‌های قرآنی، احکام، دعا، نیایش و تشکیل صفوف به هم پیوسته نماز جماعت حال و هوای خاصی دارد و مساجد مامن گرمی برای پذیرایی از مهمانان خداست.

مسجد فاطمه‌الزهرا(س) حاجی‌آباد یکی از اماکن مذهبی است که روزانه با برگزاری جلسه‌های معنوی، محافل قرآنی و اقامه نمازهای جماعت همچون نگینی در این شهر می‌درخشد و روزانه پذیرای خیل عظیم روزه‌داران است.

 برپایی سفره‌های ساده افطاری از دیگر برنامه‌های این مسجد است و این سنت بسیار زیبا همه روزه در این مسجد با مشارکت خیران برپاست و روزه‌داران با صفا، صمیمیت و همدلی بر سر سفره افطار می‌نشینند.

تشکیل جلسه‌های سخنرانی با حضور امام جمعه زیرکوه و تشریح فضائل ماه مبارک رمضان از دیگر برنامه‌های محوری این روزهای مسجد فاطمه‌الزهرا(س) است.

به گفته رابط یکی از خیران در زیرکوه، از ابتدای ماه مبارک رمضان در مسجد فاطمه الزهرا(س) شهر حاجی‌آباد مراسم تلاوت و تفسیر قرآن، کلاس احکام و نماز جماعت برگزار می‌شود.

علی بسکابادی با بیان اینکه این مسجد همه روزه تا پایان ماه ضیافت الهی میزبان روزه‌داران در مراسم افطاری خواهد بود، خاطرنشان کرد: در مراسم افطاری بیش از 2 هزار روزه‌دار پذیرایی می‌شوند و هر روز بر مهمانان این محفل معنوی افزوده می‌شود.

وی اضافه کرد: علاوه بر این تا پایان ماه مبارک رمضان این افطاری و مراسم درس احکام، تلاوت، تفسیر قرآن و غیره ادامه خواهد داشت و در سحرهای لیالی قدر نیز میزبان مومنان خواهیم بود.

بسکابادی با بیان اینکه این مسجد به قطب فرهنگی مذهبی شهرستان تبدیل خواهد شد، تصریح کرد: مراسم شب‌های قدر و ولادت امام حسن مجتبی(ع) و عید فطر هم به صورت باشکوه در مسجد فاطمه‌الزهرا(س) حاجی‌آباد برگزار می‌شود.

مسجد فاطمه‌الزهرا(س) حاجی‌آباد با زیربنای یک‌هزار و 750 متر و با اعتباری بالغ بر 18 میلیارد ریال توسط یک فرد خیر در حال ساخت است که فاز دوم این بنا همزمان با نخستین روز از ماه مبارک رمضان به بهره‌برداری رسید.

همچنین دارالقرآن امام حسن مجتبی(ع) نیز در همین مکان با زیربنای 480 متر و در دو طبقه توسط همین فرد خیر ساخته و در حال استفاده می‌باشد.

این خبر در خبرگزاری فارس

مسجد فاطمه‌الزهرا(س) حاجی‌آباد

دیدگاه‌ها

سلام سایت جدید عالیه موفق باشید
سلام طاعات عبادات قبول حق.خیلی عالی علی آقا موفق باشی از ورزش ماهم خبر وعکس بذار! پرواز
سلام وب شما قدیم قشنگ تر بود.
سلام از وبلاگ مسجد سری بزنین ممنون http://fatematozzahra1395.blogfa.com/

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.