آخرین اخبار

تاریخ : 2. آبان 1397 - 14:15   |   کد مطلب: 3370
با حضور مامورین یگان حفاظت محیط زیست زیرکوه صورت گرفت:
آزادسازی 4 قطعه هوبره در طبیعت زیرکوه
تعداد 4 قطعه هوبره که از قاچاقچیان هوبره گیری کشف و ضبط گردیده بود در آغوش طبیعت رهاسازی گردید.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،با حضور رئیس و فرمانده یگان حفاظت محیط زیست و جمعی از مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زیرکوه تعداد 4 قطعه هوبره   که از قاچاقچیان هوبره گیری کشف و ضبط گردیده بود در آغوش طبیعت  رهاسازی گردید .

مرتضی تقی زاده رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان زیرکوه ،در این خصوص گفت: از 5 قطعه هوبره ای که از متخلفین و قاچاقچیان هوبره کشف و ضبط شده بود یک قطعه  تحت تیمار و 4 قطعه ای دیگر پس از تیمار داری و انجام مراقبت های درمانی و با انجام عملیات نمونه گیری از پر و حلقه گذاری و بیومتری پرنده  در یکی از بهترین زیستگاههای هوبره شهرستان زیرکوه در  دامن طبیعت رهاسازی شدند .

رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست زیرکوه خاطرنشان کرد: هوبره از پرندگان کمیاب و در خطر انقراض و از خانواده درنا سانان و تیره هوبره است و  با توجه به  شروع فصل مهاجرت  پرندگان حوزه وسیعی از زیستگاههای حوزه استحفاظی شهرستان زیرکوه زیستگاه زمستانگذران مناسبی برای این پرنده کمیاب  می باشد .

وی بیان داشت: از آنجایی که اکثر قاچاقچیان دستگیر شده افراد محلی و بومی منطقه بوده اند مردم محلی می توانند بهترین همیاران محیط زیست در برخورد با پدیده قاچاق پرندگان و جانوران باشند .

تقی زاده گفت:باندهای قاچاق هوبره بیشترین ضرر را به زندگی مردم بومی و محلی می رسانند چون هوبره در مبارزه با پدیده بیابان زایی ، یک حلقه از زنجیره حیات برای حفظ پوشش گیاهی در مناطق کویری است و کم شدن پوشش گیاهی و افزایش ریزگردها از آسیب های است که در شکار هوبره به مردم بومی و محلی منطقه وارد می شود .

تقی زاده به نقش سازنده همیاران افتخاری و موسسات مردم نهاد در امر حفاظت  و پیشگیری از تخریب محیط زیست تاکیدکرد و بیان داشت: از تمامی همیاران افتخاری و دوستداران محیط زیست و جوامع محلی انتظار داریم هرگونه تخلف شکار و صید را در اسرع وقت به حفاظت محیط زیست شهرستان اطلاع داده تا در این زمینه  اقدام لازم صورت گیرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.