آخرین اخبار

تاریخ : 29. مهر 1397 - 13:02   |   کد مطلب: 3365
به مناسبت هفته پیوند انجمن اولیا و مربیان؛
جشنواره غذای سالم در زیرکوه برگزار شد+تصاویر
با هدف ترویج فرهنگ رژیم غذایی سالم و به مناسبت هفته پیوند انجمن اولیاء و مربیان،جشنواره غذای سالم در دبستان دخترانه شهید حسن احمدی حاجی آباد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،با هدف ترویج فرهنگ رژیم غذایی سالم و به مناسبت هفته پیوند انجمن اولیاء و مربیان،جشنواره غذای سالم در دبستان دخترانه شهید حسن احمدی حاجی آباد با حضور مدیریت و معاونت آموزشی آموزش و پرورش و استقبال پرشور والدین برگزار شد.

علیرضا مهدی پور در این جشنواره با تقدیر از برگزارکنندگان این برنامه بر ترویج فرهنتگ استفاده از غذای سالم در بین دانش اموزان تاکید کرد و گفت:در جوامع مختلف رژیم غذایی نامناسب رابطه تنگاتنگی با انواع بیماری ها ازجمله انواع سرطان ها، دیابت، فشار خون و بیماری های قلبی و عروقی دارد که با اندکی توجه به سفره غذایی روزانه و اصلاح رژیم غذایی می توان از بسیاری از این بیماری ها پیشگیری کرد.

مدیر آموزش و پرورش زیرکوه با بیان اینکه عقل سالم در بدن سالم است، اظهارداشت:امید داریم با آگاه سازی و فرهنگ سازی در جهت تغذیه سالم، موجب ارتقا سطح سلامت در خانواده ها و به ویژه دانش آموزان باشیم.

مهدی پور خاطرنشان کرد:با توجه به تغییرات موارد درسی در مقطع ابتدایی توقع ما از والدین این است با معلمان همراهی کنند تا بتوانیم در کنار یکدیگر بحث مسایل اموزشی را به درستی پیش ببریم.

وی به مشکل فضای آموزشی در برخی مدارس اشاره کرد و گفت:مشکل کمبود فضا یکی از دغدغه های بزرگ آموزش و پرورش است و امیدواریم با کمک دولت و خیرین این مشکل حل شود.

مهدی پور با بیان اینکه هدف ما پرورش دانش آموزان خلاق و توانمند است،گفت:تلاش کردیم معلمانی را به کلاس درس بفرستیم که به جز دغدغه مسایل اموزشی دغدغه دیگری نداشته باشند.

گفتنی است، در این جشنواره ، بیش از 100 نوع غذای سالم و سنتی توسط دانش آموزان با همکاری والدین در معرض دید قزار گرفت.

همچنین در پایان این جشنواره، والدین در کنار دانش اموزان بر سفره غذاهای سالم، میهمان شدند.

دیدگاه‌ها

ممنون از تهیه غذاهای سالم ولی هفته سلامت روان است و نبود غذاهای روان جلب توجه میکند. غذاهای ناسالم روان: ۱.سرزنش کردن و تحقیر کودکان ۲.مقایسه کردن انها با دیگران ۳.دوست داشتن مشروط کودکان ۴.کنترل کردن بیش از حد کودکان که اجازه نمیدهد کودک مستقل شود. غذاهای سالم روان: ۱.دادن حق انتخاب به کودک ۲.دادن استقلال و ازادی به کودک ۳. اموزش مسئولیت پذیری

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.