آخرین اخبار

تاریخ : 27. مهر 1397 - 12:54   |   کد مطلب: 3362
امام جمعه زیرکوه گفت: ایستادکی در مقابل دشمن و استکبار جهانی به قول مقام معظم رهبری ،کار حسینی امروز است .

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الاسلام غلامرضا مرتضائی نیا ظهر اموز در خطبه های نماز جمعه شهر حاجی آباد،ضمن توصیه به تقوای الهی ،اظهارداشت: تقوا گواهینامه ای است در جاده ای که زندگی می کنیم و اینکه بدانیم خداوند مراقب ماست و کنه آن انجام واجبات و ترک محرماتست
امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه غفلت کلید گناهان و به قول امام علی ع بدترین و پرضرر ترین دشمن است،گفت:پیامدهای غفلت زندگی سخت و بسته شدن درهای زندگی بر رویش  و نابینا محشور شدن در جهان دیگر است
وی ادامه داد: وقتی تصمیمی می گیرید ، نظری می دهید یا با زبان حرف می زنید یا چیزی را تقسیم می کنید خدا را مد نظر داشته باشید.
مرتضائی نیا بیان داشت: دیندازی برخی افراد فصلی است در حالی که انسان باید در همه حالات اعم از خوشی و ناراحتی ها به یاد خدا باشد
حجت الاسلام مرتضائی نیا در خطبه دوم نیز با توصیه به تقوای الهی به بیان مهمترین مناسبتهای جاری و در پیش رو پرداخت و با اشاره به شهادت عمار یاسر در جنگ صفین گفت: او یار با بصیرت امام علی ع در فتنه ها بود ثبات قدم در تبعیت از ولایت و سبقت و استقامت در ایمان داشت .
وی به درگذشت عالم مجاهد ایت الله مهدوی کنی اشاره و خاطرنشان کرد: وی آیت الهی برای انقلابیون و مرد روزهای سخت انقلاب اسلامی فقیهی پارسا و سیاستمدازی صادق ولایت پذیر و عدم افراط و تفریط و در همه موارد هماهنگ با ولایت بود.
خطیب جمعه زیرکوه سپس به شهادت عالم مجاهد شهید سید مصطفی خمینی سیساستمداری اگاه و فقیهی روشن بین بود امروز شناخت شخصیت و جایگاه علمی ایشان و همراهی از ولایت و نقش ایشان در پیروزی لازم است مقام معظم رهبری می فرمایند شجاعت نقش مبارزاتی انسانی ممتاز بودن و جایگاه علمی و افکار ایشان به جامعه امروز باید تبیین شود.
مرتضائی نیا  به روز عقیدتی سیاسی در ارتش در هفته گذشته اشاره و گفت: مقام معظم رهبری می فرمایند حضور مجموعه عقیدتی سیاسی در نیروهای مسلح از الهامات الهی و برکات خداوند بود و در برنامه های نماز قرآن بصیرتی و ....خوب درخشیده اند.
وی با اشاره به هفته تربیت بدنی اظهارداشت: جامعه سالم مبتنی بر ورزش صحیح است و برای صیانت از سلامت جامعه باید زمینه ترویج ورزش سالم فراهم شود. شهرستان زیرکوه در بحث ورزش از نظر زیر ساختها با وضع مطلوب فاصله دارد.فقدان سالن ورزشی برای خواهران ، نبود امکانات در گود باستانی توجه مدیر کل محترم را می طلبد.
امام جمعه زیرکوه با اشاره به اربعین حسینی ع گفت :عده ای خواستند نام و یاد امام حسین ع را از بین ببرند اما موفق نشدند .

مرتضائی نیا تاکید کرد:زیارت اربعین تنها برای ثواب نیست بلکه یک شعار و فرهنگ است که باید زنده نگه داشته شود این کار لبیک گفتن به ندای هل من ناصر ینصرنی است .
وی اذعان داشت:امروزه دشمنان تلاش دارند اربعین کمرنگ شود اما ان شالله این حماسه اربعین نمایش قدرت اسلامی و معرفی قدرت شیعه به جهانیان است و مهمترین درسش زنده نگه داشتن خاطره شهداست .
امام جمعه زیرکوه گفت: ایستادکی در مقابل دشمن و استکبار جهانی به قول مقام معظم رهبری کار حسینی امروز است .
خطیب جمعه زیرکوه با اشاره به حادثه تروریستی میر جاوه و ربایش مرزبانان آاین حادثه را در ادامه حرکات تروریستی اهواز به دستور امریکا و دشمنان دانست و گفت :انتظار می رود مسئولین امنیتی به حفاظت از مرزها و فعالیت تروریستها حساسیت داشته باشند .

خطیب جمعه زیرکوه بیان داشت:ملت ایران از فرزندانش انتظار دارد جهت گوشمالی جیش الظلم اقدام کنند و از دولت پاکستان انتظار می رود نسبت به امنیت مرزها دقت و حساسیت داشته باشند و همکاری نمایند.
مرتضائی نیا به دیدار مقام معظم رهبری با نخبگان اشاره و گفت: مراقبت برای غافل نشدن از مسئولیتهای خود در قبال مردم و مسائل کشور را توصیه کردند.
وی ادامه داد:ابلاغ سند تحول یکی از پیامهایش پیام اقتدار است و نه تنها در مقابل یاوه گویی های ترامپ پاسخی مناسب بود بلکه نشان دادند برای ۵۰ سال دیگر هم برنامه دارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.