آخرین اخبار

تاریخ : 2. مهر 1397 - 20:55   |   کد مطلب: 3338
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زیرکوه با اشاره به برگزاری دوره مقدماتی نجات بیان نمود : دوره مقدماتی نجات از تاریخ ٢٢ شهريور ماه لغایت ٣١ شهريور ماه به مدت40 ساعت در محل جمعیت هلال احمر شهرستان برگزار شد .

محمد علی عابدینی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری زیرکوه نیوز،اظهارداشت: دوره مقدماتي نجات در تاریخ ٢٢ شهريور ماه لغایت  31 شهريور ماه با حضور24 فراگیر  برادر به مدت  40 ساعت برگزار شد.

 رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان  زیرکوه گفت: هدف از برگزاری این دوره، بالا بردن سطح کیفی آموزشی اعضا و هدایت آنان به دوره های امدادی  و آشنایی با مباحث امداد و نجات بصورت تخصصی است.

وی افزود: برگزاری اینگونه دوره ها علاوه بر افزایش توان امدادی اعضا و نیروها، آموزش راه و روش‌های جدید و مدرن علمی را نیز به دنبال دارد و فراگیران مباحثی همچون  آشنایی با وظایف نجاتگران ، آشنایی با عملیات جستجو و نجات در محیط های گوناگون ،عملیات اطفاء حریق با تاکید بر اطفاء حریق در خودرو ، ایمنی و امنیت صحنه عملیات ، کار با تجهزات هیدرولیک و پنوماتیک  ، آشنایی با مباحث صعود و فرود از ارتفاع و عملیات با بالگرد را فرا گرفتند .

عابدینی تصریح کرد: این دوره پیش زمینه و پیش نیاز حضور در دوره های تخصصی نجات می باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در پایان این دوره و پس از برگزاری آزمون های کتبی و عملی ، گواهی نامه از سوی جمعیت هلال احمر به پذیرفته شدگان اعطا می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.