آخرین اخبار

تاریخ : 11. تير 1397 - 15:33   |   کد مطلب: 3268
رئیس اداره بهزیستی شهرستان زیرکوه با بیان اینکه یکی از اهداف امور پیشگیری بهزیستی اشتغالزایی و آماده سازی شغلی برای بهبود یافتگان اعتیاد است، گفت: به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر این اداره با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان از منزل تعدادی از بهبود یافتگان به اعتیاد که در سال قبل تسهیلات خود اشتغالی از این اداره دریافت نمودند، بازدید بعمل آوردند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان زیرکوه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری زیرکوه نیوز،با بیان اینکه یکی از اهداف امور پیشگیری بهزیستی اشتغالزایی و آماده سازی شغلی برای بهبود یافتگان اعتیاد است، گفت: به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر این اداره با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان  از منزل تعدادی از بهبود یافتگان به اعتیاد که در سال قبل تسهیلات خود اشتغالی از این اداره دریافت نمودند، بازدید بعمل آوردند.

محمد بارانی خاطرنشان کرد: ایجاد نشاط و شادابی اجتماعی در جامعه بدون تردید در عملکرد افراد تاثیرگذار است، لذا به همین دلیل بهزیستی با همکاری شبکه بهداشت و درمان،اداره ورزش، سپاه، اداره محیط زیست، سمن های مردم نهاد نسیم آرامش زندگی، قمر بنی هاشم و نواندیش اقدام به همایش پیاده روی با شعار ورزش و تندرستی نمودند.

وی در این راستا تشریح کرد: این پیاده روی در مسیر مسجد امیرالمومنین شهرک بمرود تا مسجد فاطمه الزهرا خیابان غفاری با جمعیت 200نفری صورت گرفت که در پایان هدایای از قبیل کمک هزینه سفر عتبات عالیات، دوچرخه، 5کارت هدیه،20جایزه لوازم خانگی و لوازم ورزشی دیگر داده شد.

بارانی یکی از بهترین راهکارها در بخش پیشگیری از اعتیاد را آگاه سازی و آموزش به خانواده ها و جامعه، نسبت به خطرات مواد مخدر دانست و افزود: در این راستا این اداره با همکاری سمن مردم نهاد نسیم ارامش زندگی،سمن سایه امن زندگی ، ناحیه مقاومت سپاه، شبکه بهداشت و درمان و نیروی انتظامی با دعوت از استاد مستمند به عنوان سخنران، برای مشاوران، مددکاران، بهورزان و...همایش پیشگیری و آگاهسازی اعتیاد برگزار،که تقریبا حدود70نفر در این همایش شرکت داشتند.

وی با بیان اینکه برپایی نمایشگاه های پیشگیری از اعتیاد موجب آشنایی عموم مردم با معضلات و مضررات مواد مخدر خواهد شد، گفت:این اداره با همکاری شبکه بهداشت ودرمان اقدام به ایجاد نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد نموده، که در آن100عکس، کتابچه، بروشور و پمفلت در خصوص پیشگیری و مبارزه با اعتیاد،پخش کلیپ و.... به مدت یک هفته در مکان جنب بیمارستان شهید ناصری مورد دید عموم قرار داده شده است.

وی در پایان افزود: از دیگر برنامه های صورت گرفته در هفته مبارزه با مواد مخدر، بازدید از مرکز کاهش آسیب توکل، برگزاری مسابقه کتابخوانی و نقاشی با محوریت مبارزه با اعتیاد، همایش پیاده روی و کارگاه مبارزه با اعتیاد در روستاهای گزخت،تجنود و بارنجکان بوده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.