آخرین اخبار

تاریخ : 8. تير 1397 - 14:46   |   کد مطلب: 3266
مرتضائی نیا با بیان اینکه مسئولان باید به خود بیایند،تاکید کرد: مشکلات و مطالبات مردم در حوزه های مختلف باید به رسمیت شناخته شود و مسئولان نباید بگذارند این قیمت های کمر شکن مسکن، خودرو، وسائل زندگی و ... یک بغرنجی برای مردم بوجود آورد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الاسلام غلامرضا مرتضائی نیا ظهر امروز در در خطبه های نماز جمعه شهر حاجی آباد  ، ضمن توصیه به تقوای الهی ، اظهارداشت: حریم نگهداری برای خدای متعال نورانیتی نصیب انسان می نماید وسیله تفاوت بین حق و باطل برای انسان را فراهم می نماید.

امام جمعه زیرکوه در خطبه دوم نیز ضمن توصیه به تقوای الهی به بیان مهمترین متاسبتهای جاری و در پیش رو پرداخت  و با اشاره به روز قوه قضائیه  یاد و خاطر شهید بهشتی و یاران باوفای ایشان را گرامی داشت وگفت: قوه قضائیه قوه بشیار تاثیرگذاری است و ضامن اجرای دو قوه دیگر است.

خطیب جمعه زیرکوه از تلاشهای قضات دادگستری در جهت تحقق عدالت تشکر کرد و بیان داشت:قضات باید صحبت های اخیر مقام معظم رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهند و قوه قضائیه باید ملجاء و پناهگاه مردم باشد.

وی ادامه داد: احقاق حقوق عامه، جلب افکار عموی و نقش  تاثیر گذار قوه قضائیه در مبارزه با مفاسد اقتصادی از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشند.

امام جمعه زیرکوه  با اشاره به سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی و روز تبلیغ و اطلاع رسانی،از زحمات تلاشگران این عرصه تقدیر کرد و گفت: سلاح تبلیغات یکی از سلاح های بسیار برنده است و این سلاح در شرایط امروزی از همه سلاح ها برنده تر است.

مرتضائی نیا با اشاره به سالروز رحلت علامه امینی، بیان داشت: علامه امینی مرزبان حریم تشیع بود و در زهد و تقوی و امور دینی سرآمد جامعه بود.

وی با تسلیت سالروز وفات حضرت عبدالعظیم حسنی، تصریح کرد:آن حضرت معروف به امانت داری، با تقوی، صداقت در گفتار و عالم به امور دین در بین مورخان دینی بود و اعتقاد راسخی که آن حضرت به اهل بیت داشت برای نسل امروز ما آموزنده است.

خطیب جمعه زیرکوه خاطرنشان کرد: از ششم تیرماه تا دوازدهم تیرماه تابلویی از حقوق بشر آمریکائی دیده می شود که ترور مقام معظم رهبری ، انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت 72 تن از خدمتگزاران نظام ، بمباران شیمایی سردشت، شهادت شهید صدوقی و سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران از جمله این حقوق بشر آمریکایی است .

وی با بیان اینکه در تمام این جنایات دست آمریکا به وضوح دیده می شود، گفت: آمریکا باید از خجالت بمیرد که با این همه جنایت باز هم دم از حقوق بشر می زند.

مرتضائی نیا ادامه داد: آمریکا امروز با تابلوی حقوق بشر جنایت می کند، دنبال تروریست پروری است  و امروز هم در جمهوری اسلامی ایران به دنبال افزایش اختلاف بین مردم و مسئولین است.

امام جمعه زیرکوه تصریح کرد: امروز آمریکا و دشمنان نظام مقدس اسلامی بدانند، امروز هم مادران شهدایی مثل مادران شهدای جنگ و جوانانی مثل شهید حججی داریم و نخواهند گذاشت آمریکا چشم طمع به ایران اسلامی داشته باشد و اگر دست از پا خطا کند، این مردم ما و جوانان ما یک تودهنی محکمی به آمریکا خواهند زد.

وی با اشاره به تحریم های اقتصادی دشمنان، گفت:دشمن با این تحریم ها و فشارها یک هدفی را دنبال می کند و در روزهای اخیر نیز شاهد تجمعاتی اعتراضی نسبت به نوسانات بازار بودیم و عده ای فرصت طلب نیز با طرح شعارهای هنجار شکن دنبال سوء استفاده از این صحنه بودند اما بازاریان با بصیرت ما این توطئه را نقش بر آب کردند.

مرتضائی نیا  با بیان اینکه مسئولان باید به خود بیایند،تاکید کرد: مشکلات و مطالبات مردم در حوزه های مختلف باید به رسمیت شناخته شود و مسئولان نباید بگذارند این قیمت های کمر شکن مسکن، خودرو، وسائل  زندگی و ... یک بغرنجی برای مردم بوجود آورد.

امام جمعه زیرکوه، گفت: دولت، مجلس و مسئولان به خود بیایند و به اعتراضات به حق مردم رسیدگی کنند.

وی ادامه داد: چرا کسانی که ارز دولتی می گیرند و تخلف می کنند با آنها برخورد نمی شود و به مردم معرفی نمی شوند؟مردم به مجلسی ها رای داده اند و باید از حقوق عامه مردم دفاع کنند.

مرتضائی نیا خاطرنشان کرد: ما هرچه داریم از مردم داریم و مسئولان باید کسانی که در بازار اخلال می کنند را هم محاکمه کنند و هم به مردم معرفی کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.