آخرین اخبار

تاریخ : 10. خرداد 1397 - 1:58   |   کد مطلب: 3218
جشن بزرگ میلاد امام حسن مجتبی(ع) با حضور امام جمعه، جمعی از مسئولان و استقبال پرشور مردم ولایی شهر حاجی آباد، در روبروی مسجد فاطمه الزهرا(س) زیرکوه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،همزمان با شب میلاد کریم اهل بیت،جشن بزرگ میلاد امام حسن مجتبی(ع) با حضور امام جمعه، جمعی از مسئولان و استقبال پرشور مردم ولایی شهر حاجی آباد، در روبروی مسجد فاطمه الزهرا(س) زیرکوه برگزار شد.

حجت الاسلام احمد اسماعیلی مسئول اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه در ابتدای مراسم ضمن خیر مقدم و تبریک میلاد امام مجتبی ع گفت : امام مجتبی (ع )کریم اهل بیت لقب گرفتند چون هیچ مستمندی را از درب خانه دست خالی بر نمی گرداندند.
وی ادامه داد: امام در تبیین علت اینکه فقرا را از درب خانه دست خالی بر نمی گرداندند فرمودند من هم گدای درب خانه خدایم دوست ندارم خدا هم‌مرا دست خالی رد کند و هیچ سائلی را دست خالی بر نمی گردانم.
سپس حجت الاسلام مرتضایی نیا امام جمعه زیرکوه در این مراسم طی سخنانی به تبیین شخصیت والای امام حسن ع پرداخت و گفت:امسال ماه رمضان تلاوت قرآن و سخنرانی های روحانیون رونق خاصی دارد و همه مساجد دنبال این باشند برنامه های متنوعی داشته باشند.
وی حدیثی از امام حسن (ع) با این مضمون بیان کرد: هر کسی که سه کار انجام دهد در فردای قیامت با نبیین شهدا و صالحین محشور خواهد شد .کسی که به برادر دینی اش با مالش کمک کند و مشکلش را حل نماید.یا با آبرویش مشکل کسی را حل کند و یا سخن خوب گفتن مشکلی را حل کند با شهدا و صالحین محشور خواهد شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.