آخرین اخبار

تاریخ : 15. فروردين 1397 - 9:12   |   کد مطلب: 3089
رئیس اداره بهزیستی زیرکوه خبرداد:
بهزیستی از سازمان‌های پیشرو در برون سپاری است
رئیس اداره بهزیستی شهرستان زیرکوه با بیان اینکه بهزیستی از سازمان های پیشرو در واگذاری امور به بخش غیر دولتی است گفت : در حال حاضر بیش از 80 درصد وظایف این اداره در این شهرستان به بخش خصوصی واگذار شده است.

محمد بارانی در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز، با اشاره به اینکه این اقدام بهزیستی با هدف وحدت رویه، ارتقای سطح خدمات برای آحاد مردم جامعه، تسهیل در برون سپاری امور وکاهش تصدی‌های دولت اجرا می شود، گفت: بهزیستی همسو با سیاست‌های ابلاغ شده درباره اجرای اصل 44 قانون اساسی و با استناد به موضوع ماده 26 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب سال 1380 مجلس شورای اسلامی، به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بخش غیردولتی، سمن‌ها ، سازمان‌های مردم نهاد و شرکای اجتماعی خود اعتماد کرده و اکثر خدمات خود را به مراکز غیر دولتی واگذار کرده است.
 
رئیس اداره بهزیستی زیرکوه ضمن اشاره به اینکه در حال حاضر48مرکز غیردولتی از قبیل  مهدکودک، مراکز نگهداری، آموزشی و حرفه آموزی معلولین و سالمندان، مراکز نگهداری فرزندان بی سرپرست، مراکز ژنتیک، مراکز ترک اعتیاد،کلینیک های مددکاری و مراکز مشاوره تحت نظارت بهزیستی شهرستان زیرکوه قرار دارد، گفت: با واگذاری کار به مردم و این مراکز، زمینه اشتغال برای 133نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم گردیده،که نشانگر موفقیت بهزیستی در اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی، می باشد.
 
بارانی در پایان مراکز غیردولتی را به عنوان بازوان بهزیستی نام برد، و افزود: بهزیستی شهرستان زیرکوه بر تکالیفی که بر این مراکز واگذار شده،به صورت تخصصی و عمومی نظارت داشته، و به آنها در قبال خدمات توانبخشی، پیشگیری، اجتماعی، فرهنگی و حمایتی که به حدود 1132 نفر ازجامعه هدف بهزیستی و همچنین آحاد مردم جامعه ارائه می نمایند، یارانه دولتی پرداخت می کند که جمعا به این مراکز ماهیانه69میلیون و 209 هزار تومان پرداخت می شود.

دیدگاه‌ها

بهزیستی یعنی بهتر نمودن روند زندگی مردمی که در زندگی با چالش و مشکل مواجه هستند . اما عملا در حال حاضر این طوری نیست . بهزیستی زیرکوه کارش سیاسی بازی و ..... است نیروی خدماتی مدیر و .......و عوامل دیگری دست در دست هم داده تا این مجموعه در خدمت مردم و معلولین نباشد و فقط و فقط جوابگوی قشر خاصی باشد که در خدمت ..... هستند . اگر باور ندارید گزارشی از معلولین بگیرید تا برای خود شما محرض شود . خودم یکی از معلولین هستم .

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.