آخرین اخبار

تاریخ : 12. فروردين 1397 - 20:49   |   کد مطلب: 3087
تعطیلات نوروزی رو به پایان است و رفته رفته به پایان تعطیلات و خصوصا روز ۱۳ فروردین یا همون ۱۳ بدر نزدیک میشیم . راستی آیا برای این روز مهم برنامه ریزی کرده اید؟ما سعی داریم تعدادی از نقاطی را که برای این روز مناسب است براتون معرفی کنیم .

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،تعطیلات نوروزی رو به پایان است و رفته رفته به پایان تعطیلات و خصوصا روز ۱۳ فروردین یا همون ۱۳ بدر نزدیک میشویم .

راستی آیا برای این روز مهم برنامه ریزی کرده اید؟

با توجه به مصادف شدن 13 فروردین امسال با سالروز وفات حضرت زینب (س) ، می توانید اماکن مقدس زیارتی (امام زاده داوود کلاته مزار،امام زاده عبدالقادر شوشک، امام زاده سید محمد روستای گمنج،امام زاده سعدالله روستای شاهرخت، مسجد النور روستای پیشبر،امام زاده روستای استند و ...) را برای 13 بدر انتخاب کنید.

اما اگر قصد حضور در اماکن گردشگری شهرستان زیرکوه را دارید تعدادی از نقاطی را که برای این روز مناسب است معرفی می کنیم .

۱- بیشه تجنود: اکثر مردم منطقه از الان به فکر رفتن به این مکان زیبا هستند اما چند راهنمایی : اگر قصد رفتن به این منطقه را دارید  حتما از لباس گرم مناسب استفاده کنید چون این موقع سال معمولا هوای تجنود خصوصا برای کودکان سرد است. *

حتما صبح زود سفرتون را شروع کنید چون اگر دیر بجنبید دیگه جایی گیتون نمیاد *

حتما وسایل تهیه آتش خصوصا کنده خشک همراه داشته باشید تا آسیبی به باغ های مردم وارد نشود.(البته سفر به تجنود از اردیبهشت ماه به بعد توصیه می شود چون طبیعت این منطقه به علت سرد بودن هوا زیبایی خود را بروز نداده است)

۲- بيشه محمد آباد: اين منطقه با توجه به نزديك بودن به كوه و وجود اب گوارا و فراوان مشتاقان زيادي دارد اما براي استفاده از سايه چند درخت باقيمانده بايد حتما صبح زود سفرتون رو شروع كنيد. آب هست اما هیزم خشک حتما به همراه داشته باشید.

با توجه به کمبود نزولات جوی و خشک بودن طبیعت دشت ها و البته احتمال بروز طوفان و گرد و خاک، بیشه محمد آباد مکان مناسبی برای 13 بدر امسال است.

3- دره آهنگران : منطقه اي بسيار زيبا و جذاب داراي طبيعتي بكر و به ياد ماندني . چند سالي است كه تعداد افرادي كه دره آهنگران رو به عنوان تفرجگاه 13 بدر انتخاب ميكنند رو به فزوني است .

4- تپه هاي كافر تگ : اين تپه ها نيز همه ساله ميزبان شمار زيادي از مردم منطقه است . به علت نزديكي به شهر حاجي آباد و در دسترس بودن براي همه اكثرا افراد اين منطقه رو براي تفريح انتخاب مي كنند .

با توجه به بارندگي های کم، طبيعت زيبايي منتظر شما نخواهد بود .

توصيه ميكنم اگر هوا گرم شد اين منطقه رو از ليست حذف كنيد چون سایه گیرتون نمیاد ولي اگر این منطقه را برای تفریح انتخاب کردید آب حتما با خود ببرید.

5-موليد : روستاي موليد نيز از مناطق زيبا و پر طرفدار خصوصا براي 13 بدر است . آب گوارا و سرد و درختان بي شمار . ولي بيش از حد شلوغ ميشه . سعي كنيد صبح زود برنامه تون رو شروع كنيد.

6- باغستان آبيز : البته به علت شخصي بودن باغزارها ،بيشتر آبيزي ها از اين منطقه زيبا استفاده مي كنند ولي دامنه كوهستان آبيز و قنات این روستا ،مكاني بسيار زيبا است .

7- دشت لاله محمد آباد و آهنگران: به علت کمبود بارندگی در سال جاری متاسفانه این دشت ها طبیعت زیبایی ندارد اما اگر این مکان را برای 13 بدر انتخاب کردید آب همراه داشته باشید. دشت محمد آباد به علت داشتن درخت های تاغ بزرگ و استفاده از سایه این درختان مکان مناسب تری به نظر می رسد.

8- سد حاجي اباد : اين منطقه متاسفانه  مورد بي مهري مسئولين قرار گرفته و با وجود اينكه با كاشتن چند درخت و ساختن چند آلاچيق مي تواند به يكي از قطب هاي گردشگري منطقه  تبديل شود ولي متاسفانه هيچگونه امكانات رفاهي و آسايشي در اين مكان زيبا وجود ندارد. ولي اگر هوا معتدل بود استفاده از اين مكان را به شما توصيه ميكنيم . همراه بردن آب و هيزم يادتون نره .

9- کویر زیبای همت آباد: اگر گذرتان به دره تجنود افتاد می توانید یک عصر زیبا را در کویر تجربه کنید. آب یادتان نرود.

اگر در مناطق بخش زهان حضور دارید نیز می توانید از طبیعت و آثار باستانی روستای تاریخی افین،رباط زردان،امام زاده داوود کالاته مزار،طبیعت زیبای زهان و باغستان زهان و روستاهای زیبای کوهستانی این منطقه استفاده کنید.

از ديگر نقاط زيبايي كه مي توان براي 13 انتخاب نمود : امام زاده شاهرخت – امام زاده شوشک - روستا و امام زاده پيشبر – روستای زیبا و استخر و قنات اردکول،جنگل شاهرخت – دشت مهمانشهر - سد بشیران - سد دوازده امام-تگ مزار اردکول - دره قراولخونه وکلاته جمال آباد محمد آباد-دامنه کوههای زیبای بمرود - تپه مزار-تپه های ماسه ای مهمانشهر- سیو یا سی  آب گزخت ، پیکستان و دربند روستای استند و ....

یک توصیه دوستانه :طبیعت هدیه خداوند است بر ساکنان زمین . بیایید در روز طبیعت با طبیعت مهربان باشیم. پدر و مادر عزیز مواظب کودکان خود باشید تا به این طبیعت زیبا آسیب نرسانند البته در بعضی موارد هم کودکان عزیز شما مواظب بزرگ تر ها باشید.

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.