آخرین اخبار

تاریخ : 27. اسفند 1396 - 13:26   |   کد مطلب: 3061
درجلسه برنامه ریزی سنت حسنه اعتکاف زیرکوه عنوان شد؛
برگزاری سنت حسنه اعتکاف در 34 مسجد زیرکوه
مسئول تبلیغات اسلامی زیرکوه با بیان اینکه پیش بینی می شود در 34 مسجد زیرکوه اعتکاف برگزار شود گفت: ان شاءالله برنامه های متنوع فرهنگی در دست اقدام است که برای برگزاری بهتر اعتکاف، امسال در مساجد محل اعتکاف برگزار می شوند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،صبح امروز جلسه برنامه ریزی سنت حسنه اعتکاف با حضور حجت‌الاسلام احمد اسماعیلی مسئول تبلیغات اسلامی زیرکوه  وجمعی از روحانیون ، رابطین اعتکاف خواهر و برادر در محل اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد.
حجت الاسلام اسماعیلی در این جلسه ضمن تبریک پیشاپیش میلاد امام باقر(ع) گفت: سنت اعتکاف موجب تقویت ایمان و آگاهی بخشی انسان برای رسیدن به قله های معرفت و بندگی که بهترین زمان برای آزمایش وامتحان انسان است می باشد.
وی در ادامه با بیان اینکه اعتکاف، محو خود خواهى در امواج بلند خداگرایى و خدمت به امت اسلامى است. افزود: انسان با شرکت درچنین برنامه هایی، ضمن همنشینی و راز و نیاز با خداوند متعال و طلب آمرزش واینکه انسان میهمان خانه بی منت حق تعالی است احساس بزرگی می‌کند.
مسئول اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه در پایان این جلسه اعتکاف را یکی از فعالیت‌های مهم در توسعه برنامه‌های قرآنی برشمرد و اظهار داشت: زمان اعتکاف بهترین موقعیت برای خلوت کردن با خالق و فرصت مناسب برای انجام اعمال بسیاری است که یکی از مهم‌ترین این اعمال نمازهای وارده در ایام‌البیض و قرائت آیات الهی است.
وی در پایان با بیان اینکه پیش بینی می شود در 34 مسجد زیرکوه اعتکاف برگزار شود گفت: ان شاءالله برنامه های متنوع فرهنگی در دست اقدام است که برای برگزاری بهتر اعتکاف، امسال در مساجد محل اعتکاف برگزار می شوند.
سپس محمد وحیدی نژاد کارشناس قرآن اداره به تبیین طرح با قران در زلال اعتکاف پرداخت و از روحانیون و رابطین اعتکاف خواست تا این طرح را مطابق دستورالعمل های ابلاغی اجرا نمایند.
وی ضمن تاکید بر برگزاری مسابقه از نامه 31 نهج البلاغه ، دعای مکارم الاخلاق و پرسشهایی از سوره مبارکه لقمان در بین معتکفین اجرای طرح با قرآن در زلال اعتکاف را گامی برای تخصصی کردن قرائت نماز و قرآن کریم در این ایام دانست و افزود: در این طرح تصحیح قرائت نماز، اجرای زنده تلاوت قرآن در مساجد اعتکاف، تلاوت یک صفحه قرآن به صورت ترتیل، ختم قرآن و تلاوت قرآن کریم در روز آخر اعتکاف را شامل می‌شود .

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.