آخرین اخبار

تاریخ : 23. اسفند 1396 - 7:02   |   کد مطلب: 3050
مراسم چهارشنبه آخر سال در شهر حاجی آباد، با حضور پررنگ نوجوانان به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،همه ساله با نزدیک شدن به مراسم چهارشنبه آخر سال،موجی از اضطراب و دلهره در بین مسئولان و خانواده های برای برپایی جشنی سالم و بدون حادثه ایجاد می شود.

مراسمی که اگر چه ریشه در سنت ها و آئین های گذشتگان دارد، اما با ورود مواد محترقه و فشفشه ها و ... دیگر آن رنگ و بوی سنتی را ندارد و بیشتر به صحنه ای خشن و غیر قابل پیش بینی تبدیل شده است.

متاسفانه علیرغم هشدارهای مکرر مسئولان امر، باز هم صحنه گردانان اصلی حوادث چهارشنبه سوری نوجوانانی هستند که از سر احساسات اقدام به کارهایی دور از شان و خسارت آور می کنند.

اگر چه خوشبختانه حوادث چهارشنبه سوری در شهر حاجی آباد،خسارت جانی به بار نیاورد اما،آتش زدن سطل های زباله، آتش زدن لاستیک های ماشین و ... در کف خیابانها و بر روی آسفالت معابر، آتش زدن لاستیک های مراکز تعویض روغن و....نه تنها رنگ و بویی ازآئین سنتی نداشت، بلکه اقداماتی خرابکارانه تلقی می شود که اکثر توسط نوجوانان و نونهالان انجام شد که نیاز به مراقبت بیشتر خانواده ها دارد.

حوادث چهارشنبه سوری در شهرستان زیرکوه یک مصدوم هم برجای گذاشت و یک نوجوان 16 ساله در شهر زهان بر اثر انفجار مواد محترقه، دچار سوختگی شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.