آخرین اخبار

تاریخ : 17. اسفند 1396 - 11:00   |   کد مطلب: 3032
توصیه های نوروزی رئیس محیط زیست زیرکوه:
حفظ محیط زیست را از خانه های خود آغاز کنیم
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زیرکوه، با ذکر نکات محیط زیستی هنگام خانه تکانی گفت:به ایام پایان سال نزدیک می شویم و بهتراست حفظ محیط زیست را از خانه های خود آغاز کنیم .

مرتضی تقی زاده در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز، با ذکر نکات محیط زیستی هنگام خانه تکانی، اظهار کرد:به ایام پایان سال نزدیک می شویم و بهتراست حفظ محیط زیست را از خانه های خود آغاز کنیم .

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زیرکوه افزود: درخریدهای پایان سال تا حد امکان پسماند کمتری تولید کنیم و از کیسه های پلاستیکی استفاده نکنیم.

تقی زاده گفت: درخانه تکانی در زمان شست وشو در مصرف آب صرفه جویی کنیم چرا که بارش باران در کشورما نسبت به تمام نقاط دنیا کمتر بوده و سرانه بارش در ایران یک سوم کل دنیا است خصوصا اینکه استان خراسان جنوبی نیز در بین استانهای دیگر از کم باران ترین استانهاست .

وی ادامه داد: از مواد شیمیایی در خانه تکانی استفاده نکنیم چرا که به آب و خاک آسیب می رساند از این رو سعی کنیم از شوینده های سازگار با محیط زیست استفاده کنیم.

ردپایی از خود در طبیعت نگذاریم:

رئیس محیط زیست زیرکوه بیان کرد: زمانی که به طبیعت می رویم بهتر است در رابطه با آن منطقه اطلاعات کسب کنیم چرا که طبیعت دارای نقاط قوت و ضعف و همچنین حساسیت است.

وی با بیان اینکه برای حفظ طبیعت از کوله بار سفرمان آغاز کنیم، ادامه داد: غذایی که در کوله خود به طبیعت می بریم کمترین نیاز به انرژی را داشته باشد چرا که بهتراست از ظرفیت های آن منطقه استفاده کنیم نه از داشته هایش.

تقی زاده گفت: بسیاری از آتش سوزی هایی که در مناطق اتفاق می افتد از بی احتیاطی عوامل انسانی است چرا که انسان آتشی را که در طبیعت روشن می کند به درستی و با دقت خاموش نمی کند .

وی ادامه داد: زمانی که با خودرو به طبیعت می رویم گونه های گیاهی و جانوری ریز و درشت را زیر لاستیک های خودرو از بین می بریم . سعی کنیم خودروهای خود را در معابر رسمی و جاده هایی که امکان رفت و آمد است ، ببریم.

رئیس محیط زیست شهرستان زیرکوه تاکید کرد:زمانی که به دل طبیعت می رویم ردپایی از خود با زباله و پسماند نگذاریم.

در پایان ضمن تبریک پیشاپیش سال جدید ، برای تمامی شهروندان عزیز آرزوی ایام خوش در دامان پاک طبیعت زیرکوه  را داریم .و خواهشمندیم هرگونه تعرض به طبیعت را با شماره تلفن 32504919 بصورت شبانه روزی با ما در میان بگذارند .

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.