آخرین اخبار

تاریخ : 2. بهمن 1396 - 22:25   |   کد مطلب: 2825
نقاط شهری زیرکوه به عدد 3 رسید:
آبیز ، شهر شد
وزیر کشور در ابلاغیه ای به مروج الشریعه استاندار خراسان جنوبی با تبدیل روستای آبیز مرکز بخش شاسکوه به شهر موافقت کرد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،پس از تبدیل روستای آبیز به مرکز بخش شاسکوه در دیماه 1391 و استقرار بخشداری شاسکوه در این روستا ، ارتقاء روستای آبیز به شهر به عنوان یکی از خواسته های اعضای شورای اسلامی و اهالی این روستا مطرح گردید.

اگر چه نماینده سابق مردم شهرستانهای قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی قولهایی مبنی بر این ارتقاء در آینده نزدیک داده بود، و شوراهای اسلامی دوره گذشته نیز پیگیر این ارتقاء بودند،اما این ارتقاء به درازا انجامید و امروز با اعلام رسمی وزارت کشور، روستای آبیز به شهر ارتقاء یافت.

ارتقائی که اگر چه مشکلاتی از جمله حذف بیمه روستایی اهالی این روستا و دریافت عوارض از شهروندان و کاسبان آبیز را به همراه خواهد داشت اما می تواند آغازی باشد بر توسعه مرکز بخش شاسکوه.

گفته می شود شهرداری آبیز همزمان با ایام الله دهه فجر افتتاح خواهد شد و روتستای آبیز رسما به شهر تبدیل خواهد شد.

آبیز بیست و نهمین شهر خراسان جنوبی حدود 4 هزار نفر جمعیت و 600 هکتار وسعت دارد.

دیدگاه‌ها

باسلام در پاسخ به حذف بیمه روستایی باید خدمت شما بزرگوار عرض کنم که همه مردم ایران زمین چه روستایی و چه شهری از خدمات بیمه سلامت منتفع میشوند و هیچ بیمه ای حذف نخواهد شد همانطور که در مرکز شهرستان زیر کوه هم مردم از خدمات بیمه سلامت با وجود شهر بودن بهره مندند.
با لبخند وارد شوید . زمانی که تعرفه های شهری برای شما منظور شود دیگر لبخند خبری نیست . فقط اسم شهر هست .
تنها کسی که فعلا لبخند میزنه همون نفر توی عکس هست که زیر اون تابلوی قلابی وایساده ... وقتی که فیش های امتیاز های آب و برق و ... رو بپردازید اون موقع باید هم لبخند بزنید ...

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.