آخرین اخبار

تاریخ : 13. دى 1396 - 11:50   |   کد مطلب: 2769
فرماندار زیرکوه گفت:فاز سوم گازرسانی به روستاهای شهرستان زیرکوه آغاز شده است و ان شاء الله مردم روستاهای بمرود، شاهرخت ،بارنجگان، تاجکوه ،اردکول، بقرایی ،محمدآباد، حسین آباد خانم، حسن آباد و ولی آباد در زمستان آینده از نعمت گاز برخوردار خواهند شد .

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، حجت الله خانزاده در دهگردشی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان در پاسخ به درخواستهای مردمی مبنی بر گازرسانی به این روستاها،‌اظهارداشت:فاز سوم گازرسانی به روستاهای شهرستان زیرکوه آغاز شده است و ان شاء الله مردم  روستاهای بمرود، شاهرخت ،بارنجگان، تاجکوه ،اردکول، بقرایی ،محمدآباد، حسین آباد خانم، حسن آباد  و ولی آباد در زمستان آینده از نعمت گاز برخوردار خواهند شد .

  فرماندار زیرکوه با اشاره به معیشت و اشتعال مردم خاطرنشان کرد: در حال حاضر تسهیلات کم بهره با ضمانتهای آسان  از جمله (سند روستایی و سفته)  در اختیار  مردم برای ایجاد کسب و کار وجود دارد.

 وی تصریح کرد: افرادی که  به دنبال حرفه آموزی در زمینه های مختلف از قبیل دامداری ، کشاورزی و فعالیتهای خدماتی  باشند این امکان وجود دارد که  استاد در محل روستا حضور یابد  و افراد  با گذراندن دوره ها گواهینامه  اخذ نمایندو با دریافت  تسهیلات کم بهره از محل صندوق توسعه   نسبت به کسب و کار  اقدام نمایند .

فرماندار زیرکوه در خصوص واگذاری زمین و تسهیلات ،اذعان داشت: در صورت وجود متقاضی  برای واگذاری زمین و تسهیلات مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

حذف 9 روستا از چرخه آبرسانی سیار

رئیس آبفار زیرکوه نیزدر مورد آبرسانی به روستاهای اردکول و ولی آباد و مرمت و بازسازی شبکه آبرسانی   به این روستاها گفت: مجتمع ابرسانی آهنگران یکی از مجتمع های بزرگ  و شاخص  استان  بوده که در قالب ۴ فاز اجرایی تعریف شده و تا کنون ۳ فاز عملیات با هزینه  ۶ میلیاردو هفتصد میلیون تومان  انجام شده و ۹ روستای تحت پوشش، مشکل آب  آنان حل شده و از چرخه آبرسانی سیار حذف شده است.

  غعلامحسینی خاطرنشان کرد: در سال ۹۶ فاز ۴ مجتمع آبرسانی آهنگران  باحجم عملیات  آبرسانی به روستاهای اردکول و ولی اباد و اصلاح شبکه و توزیع روستاهای اردکول ،علی اباد،تاجکوه، حسین اباد خانم  ، محمداباد ،حسن اباد ،بقرایی ، با اعتبار۱ میلیاردو ۹۰۰ میلیون تومان   با احتساب تامین اعتبار  آغاز خواهد  شد .

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.