آخرین اخبار

تاریخ : 20. مهر 1396 - 14:03   |   کد مطلب: 2404
راهپیمایی اربعین که به عنوان بزرگترین اجتماع بشری تاکنون شناخته شده چند سالی است که در کشور رواج پیدا کرده است اما سیاست های برخی از مسئولین که می بایست در جهت همواری سازی مشکلات سر راه زائرین باشد متاسفانه هموار سازی در جهت جذب پول بیشتر شده است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الاسلام نظری استاد حوزه علمیه حاجی آباد، در یاداشتی به پیاده روی بزرگ اربعین و گرانی کرایه رفت و برگشت زائرین اربعین پرداخته است.

متن این یادداشت بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم   
سنگ اندازی دولت فخیمه  تدبیر ، بر سر راه زائرین اربعین
راهپیمایی اربعین که به عنوان بزرگترین اجتماع بشری تاکنون شناخته شده و چشم جهانیان را به خود خیره ساخته ، چند سالی است که با هدف آماده سازی برای قیام امام زمان (عج) در کشور رواج پیدا کرده است اما سیاست های برخی از مسئولین که می بایست در جهت همواری سازی مشکلات  سر راه زائرین باشد متاسفانه هموار سازی در جهت جذب پول بیشتر شده است  
معلوم نیست چه جریان بیماری در پس پرده ، در لایه های تو درتوی دولت تدبیر ، به دور از هرگونه انصاف و رعایت حال مردم ، در آستانه اربعین حسینی  با خلق هزینه های گزاف ، و دو برابر کردن نرخ بلیت اتوبوس  زائرین اربعین ، وافزایش صد در صدی آن ، بدنبال اعتراض وآشفته ساختن مردم هست.
اتوبوسی که در غیر اربعین ، برای رفت وبرگشت خود تا مرز عراق ، دربستی مبلغ 8 تا 9ملیون تومان   از زائرین دریافت میکرد به یک مرتبه با یک تصمیم شبانه و نسنجیده  دولتمردان ،این مبلغ تا دو برابر در ایام اربعین افزایش یافت  وزائران حسینی که غالبا از اقشار متوسط  به پایین جامعه هستند بایستی برای زیارت خود  این هزینه سنگین غیر منصفانه  را پرداخت کنند.
هزینه بلیت هواپیمانیز به همین درد مبتلا شده  چنانکه هزینه بلیت هواپیما،  نجف در ایام اربعین به بالای دو میلیون می رسید هزینه یک تور 4 روزه استانبول تنها 999 هزار تومان است؛ به عبارت دیگر یک سفر با مکان خواب و غذا از ایران به استانبول کمتر از نصف یک بلیت هواپیمای اربعین است.
داوود کشاورزیان ، معاون وزیر راه و شهرسازی در این باره می گوید  :  معتقدم قیمت بلیت اتوبوس در ایام اربعین برای مقاصد شهرهای مرزی با عراق باید 2 برابر قیمت روزهای عادی افزایش یابد.
اکنون از وی باید پرسید جنابعالی این اعتقاد راسخ واستوار را از کجا دریافت کرده اید ؟؟
آیا اعتقاد جنابعالی برآمده از جیب مردم است ؟ یا بر آمده از جیب اختلاس گران زروسیم ؟؟
آیا مردمی که بار گرانی ،تورم ،بیکاری  ، ورشکسته شدن کارگاهها وکارخانه جات  را در سایه برجام شاهدند یا آن کشاورزی که هنوز پول گندمش را بعد از چهار ماه تولید دریافت نکرده وهمگی  میخواهند با پای پیاده  ، به زیارت مولای خود ، امام حسین (ع) بروند همان اعتقاد جنابعالی را دارند ؟؟  
چقدر مقبول و معقول بود دولتمردان  جمهوری اسلامی ایران که مدعی رفاه حال زائران ایرانی و  رعایت کردن حق رانندگان هستند  در زمینه برگزاری هرچه بهتر گردهمایی بزرگ شیعیان، که چند سالی است چشم جهانیان را به خود خیره کرده ، رغبت و احساس مسوولیت بیشتری از خود نشان می دادند ، دولتمردان  می توانستند در جهت کم کردن هزینه ها ،  به ما به التفاوت یک سر خالی رفتن یا برگشتن اتوبوس ها به مهران یا شلمچه یارانه ای اختصاص دهند تا هم در حق رانندگان و صاحبان اتوبوس ها اجحاف نشود و هم زائران حرم ابا عبدالله با افزایش بلیت دو برابری مواجه نشوند. نه اینکه  با یک تصمیم شبانه به افزایش صد در صدی هزینه بلیت اتوبوس، تنها اجحاف به حق زائران حسینی روا دارند  

شهر حاجی اباد مورخه 18\7\96
منابع : جام نیوز
مشرق نیوز

دیدگاه‌ها

سلام اقای نظری عزیز... هر چند وقت یه مطلب از خودتون درج می کنید و ما رو دیگر دوستان را به فیض کامل می رسانید... کربلا و سوریه و مکه و ... همینجاست... شما بهتر است بگویید مردم به کربلا و سوریه و مکه نروند و پولشان را به یتیمان و بی بضاعتان و نیازمندان بدهند نه اینکه بگین دولت سنگ اندازی می کنه... خوب کاری میکنه که مردم به اینهمه گرفتار و رنج کشیده و بی پول تو همین زیکوه هستن که اونوقت می رن پولشون رو تو شکن این عربهای وهابی بی دین می ریزن و برمی گردن و میگن ما رفتیم زیارت... به خدا امامان ما راضی نیستند به اینهمه تبعیض و .... سوریه و کربلا و مکه همینجاست... همینجا مردم# کربلا## سوریه### مکه##### بی بضاعت#### رنج دیده###### بی پول ######## بی زحمت نشر بدین تا همه ببینن اگه ادعای بی طرفی می کنید اقای بیهقی
.
جناب اقای زیرکوهی توصیه میکنم شمارا کمی مطالعات دینی رو افزایش داده و بعد قسم جلاله خورده و بگویید((به خدا امامان ما راضی نیستند به اینهمه تبعیض و .... سوریه و کربلا و مکه همینجاست))!!!!!!!!! و نکته بعد اینکه کی گفته کربلا و سوریه عرب وهابی بی دین هستند!!!!!!!! اگاهانه نظر بدید نه از روی نااگاهی و ... با تشکر از مدیریت سایت.
جناب آقای نظری شما روحانی هستید و این قدر یک طرفه به قاضی نرین و دولت را بی جهت تخریب نکنین. بخدا آقای روحانی و اعضای کابینه هم مسلمان هستند و اعتقاداتی برای خودشون دارند. آخر این اتوبوسها که دولتی نیستند که سودش بخواد بره تو جیب دولت . اتوبوس ها مال شرکت های انوبوسرانی بوده و فقط دولت ضوابط را مشخص میکنه. اگر بی انصافی نمیکردین و خبر را کامل میذاشتین دلیل این کار را هم نوشته: به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، داوود کشاورزیان با اشاره به این‌که 9000 دستگاه اتوبوس آماده خدمات‌رسانی و جابجایی زائران حسینی هستند، اظهار کرد: هنوز برای تصمیم‌گیری و تعیین نرخ بلیت اتوبوس در ایام اربعین جلسه ای برگزار نشده است اما معتقدم باید قیمت بلیت اتوبوس در این ایام افزایش یابد. وی ادامه داد: معتقدم قیمت بلیت اتوبوس در ایام اربعین برای مقاصد شهرهای مرزی با عراق باید 2 برابر قیمت روزهای عادی افزایش یابد. وی با یادآوری این‌که در ایام اربعین حسینی اتوبوس ها یک سر خالی از مقاصد شهرهای مرزی با عراق بر می‌گردند، افزود: در زمان برگشت زائران ناوگان اتوبوسی بدون مسافر عازم شهرهای مرزی با کشور عراق می شوند، ضمن این‌که معمولا توقف‌های طولانی در این مسیر به اتوبوس ها تحمیل می شود. رییس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای تاکید کرد:‌ برای جبران این موارد مانند سنوات گذشته قیمت بلیت اتوبوس دو برابر ایام عادی سال باید افزایش پیدا کند.
سلام علیکم جناب آقای زیرکوهی عزیز متشکر از اینکه نوشتار فوق را مطالعه فرمودید جناب زیرکوهی ،اگر شغل وصنف کاری خود را بیان نمایید بنده بهتر میتوانم پاسخ شما را بدهم
سلام. ناگفته نماند این جناب زیرکوهی به همه خبرهایی که از سمت اصولگرایان مننتشر می شود انتقاد می کنند و تا کنون نظرهای زیادی از ایشون منتشر و خیلی ها هم چون قابل تایید نبوده، منتشر نشده است.
با سلام خدمت دوست گرام منتقد لحن کلام گویای این مطلب است که جنابالی از وابستگان و ... دولت محترم تدبیر و امید هستید. حضرتعالی نیز حتما به این مطلب توجه کردید که اگر دولتمردان همه ما دست در دست یکدیگر مشکلات عدیده کشور من جمله مشکل اقتصادی کشور رو حل کنند اوضاع معیشتی مردم بهبود خواهد یافت و همه اقشار به راحتی در راهپیمایی بزرگ و شکوهمند اربعین شرکت خواهند کرد و دیگر نیاز نیست اشخاصی چون شما با بهانه های واهی گریبان گیر چنین مسائلی شده و از گران کردن کرایه التوبوس ها تمجید کنند لذا عوض خوشحالی از گران شدن کرایه ها کمی ذهن را گسترده کرده و به فکر حل مسائل اقتصادی و تذکر به مجریان این مشکل باشید. {یهدی به الله من اتبع رضوانه سبل السلام و یخرجهم من الظلمات الی النور باذنه و یهدیهم الی صراط مستقیم(مائده ایه 16)} خداوند به وسیله ی این کتاب، کسانی را که رضایت او را پیروی می کنند، به راه های صلح و صفا و آرامش به سوی خود هدایت می کند و آنان را از ظلمات بیرون می آورد و به نور وارد نموده و آنان را به صراط مستقیم هدایت می کند. لطفا نشر دهید.
سلام اقا رضای گل برادر بنده م اشاره کردم به مسئله شما و راه حل ارائه شده شما با عجله مطالعه کردیدببینید نوشتم : دولتمردان می توانستند در جهت کم کردن هزینه ها ، به ما به التفاوت یک سر خالی رفتن یا برگشتن اتوبوس ها به مهران یا شلمچه یارانه ای اختصاص دهند تا هم در حق رانندگان و صاحبان اتوبوس ها اجحاف نشود و هم زائران حرم ابا عبدالله با افزایش بلیت دو برابری مواجه نشوند. نه اینکه با یک تصمیم شبانه به افزایش صد در صدی هزینه بلیت اتوبوس، تنها اجحاف به حق زائران حسینی روا دارند
جناب اقای زیرکوهی ورضا شما اگر بنده را به سیاسی بازی در مسئله افزایش کرایه های اربعین متهم می کنید ببینید نظر ذیل را : دبیر فراکسیون اهل سنت مجلس شهاب نادری نماینده مردم پاوه و جوانرود می گوید: «دولت به‌جای ارائه تسهیلات بهتر به زائران اربعین به‌فکر درآمدزایی است!در سال تنها در یک بازه زمانی کوتاه مراسم راهپیمایی اربعین برگزار می‌شود، اما متاسفانه مسئولان به جای ارایه تسهیلات به فکر درآمدزایی هستند.معتقدم حتی خدمات به زوار باید به صورت رایگان انجام گیرد.از آقای رئیس‌جمهور می‌خواهیم شخصاً برای حل مشکل دوبرابر شدن نرخ بلیت اتوبوس ورود کنند.معتقدم مراسم باشکوه اربعین حسینی که حضور میلیون‌ها عاشق حسینی در این مراسم به چشم می‌خورد یک مراسم ملی است که می‌تواند به ثبت جهانی برسد بنابراین باید سازمان‌های مربوطه از جمله میراث فرهنگی زمینه لازم در این باره فراهم کنند.» این اظهار نظر نماینده محترم مردم شریف پاوه با مذهب اهل سنت است که هم بیانگر درک عظمت کربلاء و تاثیر اربعین بر بیداری جهان اسلام وی است و هم اعتراضی به برخورد غیر حرفه ای و غیر انسانی وزیراست.رجا نیوز
چقدر زیبا امام حسین (ع) می فرماید : که اگر دین ندارید لااقل جوانمرد باشید
سلام بر دوستان... رهبر همیشه میگن به من انتقاد کنید حالا شما که انتقاد پذیر نیستید چرا سایت میزنید و ... بنده عضو هیچ جناح سیاسی نیستم و خودم را سرباز کوچک ایران می دانم ولی این درست نیست آقای بیهقی شما از حقایق چشم پوشی کنید ... شما در این چند سال چند مطلب از دولت نوشته اید که بدانیم چکار کرده اند واسه مردم .. همش انتقاد می کنید ... شما تا حالا از نماینده تو انتقاد کردید که بدانید چکار می کند؟؟؟ اصلا شما می دانید که نماینده دارید ؟؟؟؟ چرا از همش می خواهید نظرات خاورستان و مطالب منتسب به سپاه رو به مردم تحمیل کنید؟؟؟ سپاه زمانی سپاه بود که وارد سیاست نشده بود.. نه الان که سردار سپاه«مسعود مهردادی» و سرداران مشابه، سیزده هزار میلیارد تومان اختلاس کنند و با هزار میلیارد وثیقه از زندان آزاد شوند. کسی هم فهمید.. پس لطفا انتقاد پذیر باشید.... من نه دولتی هستم که از دولت حمایت کنم و نه ... هستم... انتقاد به دولت هم می کنم انتقاد به همه مسئولین هم می کنم ولی شما یکطرفه به قاضی می روید آقای بیهقی ... روز خوش
جهت اطلاع شما دوست عزیز انتقاد با توهین فرق می کنه ... هر نظر انتقادی که دادین تایید شده ولی برخی نظرات شما همش توهین و تخریبه. در پاسخ به بحث دوم شما هم عرض کنم وقتی بنده به هیچ جلسه فرمانداری دعوت نمی شوم کدام خبر را بنویسم؟؟ بارها هم دیده اید که فرماندار و مدیران دولتی در هر جلسه ای حضور داشتن و من هم بودم پوشش داده شده و هیچ فرقی نداشته ولی وقتی منو به جلسات دعوت نمی کنن شرمنده دوستان هستیم. این رو بدونید که همیشه مسئولان به رسانه محتاجند نه رسانه به مسئولان و من هم کار خودم رو انجام می دم بدون احتیاج به دیگران.
شما در چند سال اخیر چند مطلب از دولت نوشته اید که بدانیم چکار کرده اند واسه مردم؟؟؟ در پاسخ به این نکته: بنده اولین روز که سایت رو می خواستم راه اندازی کنم نامه زدم به فرمانداری با همین مضمون . هیچ اسمی از کمک مالی نبردم و فقط نوشتم به ادارات بفرمایند اخبارشان را در اختیار ما بگذارند تا مردم خدمات ادارات را ببینند و بشنوند ولی به جای حمایت ، سایت دیگری با هزینه فرمانداری به نام زیرکوه خبر راه اندازی کردند که به اصطلاح سایت ما تعطیل بشه وبرای راه اندازی آن پیام تبریک عرض کردند و نامه زدند به ادارات که اخبارتون را به زیرکوه خبر تحویل بدین ...کاش معرفی می کردید تا همه مستندات رو به اطلاع شما می رسوندم ... برادر عزیز یک طرفه به قاضی نروید همه این مستندات رو دارم ولی سکوت کردم و کارم رو ادامه می دم. یک نگاهی به سایت فرمانداری بندازید هنوز در قسمت مطبوعات محلی نام سایت زیرکوه خبری هست که همان روزهای اول تعطیل شد.
با سلام خدمت علی اقا... با عرض پوزش از شما در جریان این موضوعات و مشکلات نبودم.. اگر توهین و تهمتی به جنابعالی زده شده از ناحیه بنده ما را حلال کنید. با تشکر
اقای زیرکوهی مدافع دولت لازم نیست مردم با نرفتن به کربلا ومکه پولشون رو خرج فقرا کنند شما به دولت بگید اولا : ادمهای فاسد و اختلاسگر رو از کارهای دولتی اخراج کنند ثانیا :با تلاش وکار فراوان به فکر مردم وجیب مردم باشندتا مردم به رفا برسند تا لازم نباشه مردم برای سیر کردن شکمشون فیش حجشون رو بفروشن

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.