آخرین اخبار

تاریخ : 18. شهريور 1396 - 13:35   |   کد مطلب: 2281
همزمان با عید سعید غدیر، بزرگترین رویداد فرهنگی شهرستان زیرکوه با حضور پرشور مردم و مسئولان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، همزمان با روز عید بزرگ ولایت،واقعه غدیر با حضور پرشور مردم و مسئولان شهرستان مرزی زیرکوه برگزار شد.

بازسازی این واقعه بزرگ،‌به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی شهرستان محسوب می شود که با تلاش چندین شبانه روزی عوامل اجرایی و برگزار کنندگان، امروز در محل تپه های غدیر برگزار گردید.

گزارش تصویری:

دیدگاه‌ها

بسیار عالی است. تشکر ویژه از فرمانده زحمت کش ناحیه زیرکوه
* آیت‌الله سبحانی: بازسازی واقعه غدیر در قالب هنری از سخنرانی و نوشتن اثر بیشتری دارد آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید قم با اشاره به آیه (الْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دِینَکُمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیْکُمْ نِعْمَتِی وَ رَضِیتُ لَکُمُ الْإِسْلامَ دِیناً) اظهار کرد: باید در مورد واژه یوم در این آیه بررسی‌های جامع صورت گیرد. وی اضافه کرد: برخی می‌گویند که یوم مورد نظر در آیه سه سوره مائده اشاره دارد به تحریم چند مورد گوشت در حالی که این مورد ارزش اکمال دین را ندارد که قرآن در آیه‌ای به این صراحت بگوید که دین شما تکمیل شده است؛ برخی این یوم را به تحریم ربا مرتبط می‌کنند در حالی که این موضوع در سال‌های قبل مطرح شده است و در تاریخ اسلام در سال دهم هجرت به غیر از موضوع غدیر چیز دیگری نمی‌تواند تکمیل کننده دین باشد. وی خاطرنشان کرد: زمانی که پیامبر اسلام(ص) برای امور جزیی انسان توصیه‌های مختلفی را مطرح می‌کند نمی‌توانیم این تصور را داشته باشیم که پیامبر اسلام(ص) برای حفظ اساس اسلام فکری نداشته باشد، اگر نگاه جامع را داشته باشیم متوجه می‌شویم که تعیین ولایت در آن زمان امری ضروری بوده که پیامبر این موضوع را درک کردند و خداوند نیز با استفاده از وحی به پیامبر ابلاغ لازم را داشته است. این استاد برجسته حوزه با تاکید بر اینکه بازسازی واقعه غدیر در قالب هنری از سخنرانی و نوشتن اثر بیشتری دارد، گفت: ‌افرادی که اهل قلم هستند باید دیوان‌های مختلف را بررسی و اشعار مورد نظر در مورد حضرت علی(ع) را تهیه کنند تا بتوانند الغدیر فارسی را به چاپ برسانند.
از کلیه ی دست اندرکاران بازسازی واقعه غدیر نهایت سپاسگزاری را دارم.

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.