آخرین اخبار

تاریخ : 25. تير 1396 - 9:32   |   کد مطلب: 2085
حجت الاسلام نظری استاد حوزه علمیه حاجی آباد در یادداشتی به خدمات شگفت انگیز سپاه پاسدران انقلاب اسلامی در عرصه سازندگی پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،حجت الاسلام نظری استاد حوزه علمیه حاجی آباد در یادداشتی به خدمات  شگفت انگیز سپاه پاسدران انقلاب اسلامی در عرصه سازندگی پرداخت.

متن این یادداشت که به این پایگاه خبری ارسال شده است بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خدمات  شگفت انگیز سپاه پاسدران انقلاب اسلامی در عرصه سازندگی

  مقام معظم رهبری : مسئولیت پذیری سپاه در طرح های سازندگی کشور، نشان دهنده عظمت روح، تعهد پذیری، شجاعت وخطر پذیری در میدان های بزرگ تجربه نشده وعزم وهمت انقلاب اسلامی است.

معامله با خدا
چند صباحی هست برخی از داخل و برخی از خارج کشور با یک هماهنگی خاص و ویژه  ،آتشبار قلم  وسخن  خود را دقیقا روی سپاه پاسدران انقلاب این شجره طیبه نظام ، تنظیم کرده  ومی خواهند به هر قیمتی  که شده  با حیثیت و کارامدی این نهاد مقدس ، بازی کرده  و آن را از نگاه مردم ساقط سازند

در واقع این  اظهارات  وسخنان  حاشیه ساز ،خصوصا آن بخش  که از لسان برخی مسئولین داخلی  صادر  میشود که به نوعی حرکت روی لبه تیغ، می باشد دو هدف  اساسی را دنبال می کند :
اول: کم کاریها وناکارامدیهای خویش را توجیه کنند
ثانیا: اعتراضات بر آمده از متن اجتماع را به شکلی  از خود دور و به سوی سپاه منحرف سازند
اما اشکالی ندارد چرا که سپاه ، پاسدار انقلاب وپاسدار ائدولوژی نظام  است نه سخنان نیش دار برخی مسئولین مسیرش را منحرف می سازد نه قلم های مسموم داخلی وخارجی و نه هجمه ها ی دشمنان قسم خورده این انقلاب .
سپاه با خدا معامله می کند و آبرویش را هم از خدا میگیرد نه کس دیگر .

قرار گاه خاتم الانبیاء بازوی توانمند سپاه در میدان سازندگی وخدمت

اکنون فارغ از این هجمه ها وحملات و سخنان حاشیه سازعلیه سپاه  ، نگاهی هرچند گذرا داشته باشیم بر خدمات چشمگیر وافتخار آفرین این نهاد مقدس در عرصه خدمت رسانی وسازندگی .
پس از پایان جنگ تحمیلی ، در سال 1368 فرزندان انقلاب دریافتند که دشمن روش مبارزه خودرا با نظام وانقلاب اسلامی تغییرداده  واز حوزه نظامی وارد حوزه های اقتصادی وفرهنگی شده است. از این رو سپاه رسالت وتکلیف دیگری بر دوش خود احساس نمود وبر مبنای اصل 147 قانون اساسی ودر راستای اوامر رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالی) مبنی بر مشارکت در امر بازسازی کشور ،بخشی از منابع وتوان سازندگی خود را وارد عرصه سازندگی میهن اسلامی با عنوان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)نمود .

سه حوزه مهم فعالیت قرارگاه خاتم الانبیاء

فعالیت‌های  قرار گاه  در سه حوزه اصلی ، دسته‌بندی میشود :
«نفت، گاز و پتروشیمی»،
«عمران و صنعت»
«محرومیت‌زدایی».

ثمره قرارگاه  

بیش از 2500 پروژه مهم، تأثیرگذار و نقش‌آفرین عمراني و صنعتي در حوزه‌های نفت، گاز و پتروشیمی، آب، نیروگاه، بنادر و سازه‌های ساحلی و فراساحلی، حمل‌ونقل، معدن و صنایع معدنی، ابنیه خاص، ارتباطات و فناوری اطلاعات، کشاورزی و خدمات مشاوره، مطالعات و مهندسی است که  از ثمرات قرار گاه خاتم الانبیاء سپاه  است که با موفقیت به اتمام رسانده است که بسیاری از این پروژه‌ها در مناطق صعب‌العبور، مرزی و ناامن با قبول هزینه‌های فراوان اجرا شده که کمتر پیمانکاری، خطر حضور در آن را می‌پذیرد.
و حال آنکه این تعداد نیروی کار شاغل (2 درصد آن نیروی رسمی سپاه هستند) که در حدود 40 هزار نفر آنها در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل کرده‌اند از وظایف دولت‌‌ها به شمار می‌رود و بار این وظیفه خطیر را قرارگاه به دوش می‌کشد

خدمات رسانی قرار گاه در دل تحریمها

یادمان نرود زمانی که در دل تحریم‌های استکبار، شرکت‌های خارجی همچون هیوندای، انی، توتال و شل عرصه پارس جنوبی را خالی کردند و قرارگاه با تمام توان خود جای خالی آنها را پر کرد به نحوی که اجرای فازهای 15 و 16 توسط قرارگاه، به عنوان الگو و مبنای اجرای فازی دیگر مطرح شد.
افتتاح فاز نخست این پالایشگاه زمانی بود که در زمستان سرد سال 92، کشور ترکمنستان از فروش گاز به ما امتناع ورزید و قرارگاه با بهره‌برداری ازفازهای این پالایشگاه، اجازه نداد تا کمبود گاز به یک تهدید تبدیل شود و فازهای 4گانه آن را بدون تعطیلی فازهای قبلی مورد بهره‌برداری قرار داد که این نیز به نوبه خود ابتکار بزرگی بود.

پروژه های عظیم سازندگی قرارگاه

اگر بخواهیم نگاهی حتی گذرا به طومار زرین پروژه‌های قرارگاه بیندازیم باید بگوییم که ساخت فازهای 15 و 16، 13 و 22، 23 و 24 پارس جنوبی،
 ساخت 61 سد خاتمه‌یافته و در دست اجرا با حجمی بالغ بر 24 میلیارد مترمکعب ذخیره آب و برابر با 50 درصد کل حجم مخازن آب کشور،
 اجرای بیش از 6303 کیلومتر خط انتقال آب در 15 استان کشور،
اجرای 23 هزار کیلومتر شبکه سراسری فیبر نوری.
 اجرای بیش از 4000 کیلومتر خطوط انتقال نفت و گاز،
 احداث 413 کیلومتر تونل طویل انتقال آب،
 احداث 6 میلیارد لیتر مخزن بتنی و فلزی نفت و فرآورده‌های نفتی و افزایش ظرفیت مخازن ذخیره‌ساز استراتژیک کشور تا دو برابر.
 احداث 2625 کیلومتر آزادراه، بزرگراه و راه اصلی،
 احداث 3985 کیلومتر راه‌آهن،
طراحی و اجرای 163 پل و تقاطع غیرهمسطح به طول 40 کیلومتر،
 اجرای 6 پروژه مترویی در تهران و سایر مراکز کشور به طول 118 کیلومتر،
 اجرای بیش از 150 کیلومتر تونل راه و راه‌آهن،
 افزایش راندمان نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان از 30 درصد به 50 درصد و صرفه‌جویی میلیاردی در این پروژه،
 ساخت بیمارستان در اقصی‌نقاط کشور و افزایش 19 هزار تخت بیمارستانی،
 یکپارچه‌سازی کشاورزی و استقرار سامانه‌های آبیاری نوین و مکانیزه کردن عملیات کشاورزی و به زیر کشت بردن بیش از 35000 هکتار از اراضی استان‌های محروم کشور

بدهی 23 هزار میلیارد تومان دولت به سپاه

آنچه موجب مباهات قرارگاه  خاتم الانبیاءاست این نکته می‌باشد که قرارگاه با وجود 23 هزار میلیارد تومان مطالبه از دولت، تاکنون بیش از 32 هزار طرح محرومیت‌زدایی عمرانی، امدادی، آموزشی و فرهنگی را در شعاع 70 کیلومتری پروژه‌های خود و از درآمد حاصل از پروژه‌ها به اجرا درآورده است
و در ايجاد بارقه اميد و نشاط در دل مردم محروم مناطق مختلف موفق بوده است
این بود گوشه هایی از خدمات شگفت انگیز وشگفتی ساز قرارگاه سازندگی سپاه  در جهت حفاظت و نگاهبانی از انقلاب اسلامی .
و این می‌طلبد که  همه ما خصوصا دولت‌ها قدردان این فعالیت‌های عظیم  وبزرگ باشند.

والسلام
حاجی اباد . مورخه 25 \4\96  ساعت یک یامداد

منابع :
سایت قرار گاه خاتم انبیاء

سایت روزنامه کیهان

سایت تحلیلی عصر ایران

دیدگاه‌ها

افتخار دیگر از سپاه : وحشت اندیشکده مشهور فرانسوی از قدرت و دقت موشک‌های سپاه / شلیک‌ به دیرالزور دست برتر ایران را در بخش تاکتیکی و عملیاتی نشان داد حمله موشکی ایران به داعش پایگاه مطالعات استراتژیک فرانسه تاکید کرده است: اگر موشک های سری فاتح و ذوالفقار در تعداد بالا شلیک شوند می توانند دست برتر را در بخش تاکتیکی و عملیاتی به ایرانی ها اعطا کنند.
ادامه ایران در حال حاضر از پیشرانه های کامپوزیتی در خانواده موشک های فاتح ۱۱۰ استفاده می کند که نسبت به مدل های اولیه پیشرفت فوق العاده ای محسوب می شود. به نظر می رسد که مهندسان ایرانی در بخش پیشران های سوخت جامد به پیشرفت های مهمی نائل شده اند. در صورتی که این پیشرفت ها صحت داشته باشد بایستی نگران سطح تکنولوژی و دانش ایران در این بخش بود.»
سپاه نیوز: فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا ازطرح ساماندهی آب های غرب به عنوان بزرگترین پروژه آبی کشورنام برد و تصریح کرد: اجرای این پروژه عظیم، اهمیت بسزایی درتولید، امنیت و اشتغال پایدار و کمک به مردم منطقه دارد.
سرلشکر جعفری در بازدید از پروژه ساماندهی آبهای غرب کشور: نمی‌توانیم نسبت به نیازهای انقلاب و مردم بی تفاوت باشیم/جای جای ایران اسلامی عرصه خدمت رسانی سپاه به مردم است/ رضایت مردم بهترین مزد و پاداش ما است

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.