آخرین اخبار

تاریخ : 17. تير 1396 - 12:58   |   کد مطلب: 2045
جمعی از اهالی روستای میرآباد شهرستان زیرکوه در اعتراض به کمبود آب در این روستا ،جلوی فرمانداری زیرکوه تجمع کردند و خواستارحل مشکل بی ابی در این روستا شدند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،تابستان که می شود ،گرمای طاقت فرسای هوا باعث می شود تا نیاز انسانها به آب بیشتر شود.

همه ساله در ایام گرم سال مشکل کمبود آب و تنش آبی یکی از مشکلات بزرگ پیش روی مردم و مسؤولان در شهرستانهای خشک استان از جمله شهرستان زیرکوه بوده است و این مشکل در برخی روستاها و مناطق شهرستان جزئی و در برخی مناطق حادتر و شدیدتر است.

 حدود 20 روز قبل  اهالی روستای میرآباد زیرکوه  با گلایه از مشکل نبود آب در این روستا و قطع چند روزه آب در این روستا ،با مراجعه به فرمانداری شهرستان خواستار حل این مشکل شدند .

در همانروز جلسه ای با حضور مسؤولان فرمانداری و اداره آبفار شهرستان تشکیل و گویا وعده هایی برای رفع این مشکل داده می شود.

اما امروز مجددا عده ای از اهالی روستای میرآباد با تجمع مجدد در جلوی فرمانداری شهرستان خواستار حل فوری این مشکل و عمل به وعده های داده شده در جلسه قبلی از جانب مسؤولان هستند.

 یکی از اهالی روستای میرآباد در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،گفت:مشکل کمبود آب از دو سه سال گذشته در این روستا وجود دارد و چندین بار هم برای رفع این مشکل به فرمانداری و ادارات مربوطه مراجعه کرده ایم اما تا کنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

غلامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر آب رسانی به روستا با تانکر انحام می شود اما سه تانکر آب که تخلیه می شود جوابگوی 120 خانوار جمعیت این روستا نیست و در طول شبانه روز 5 دقیقه آب در روستا موجود است که این 5 دقیقه جوابگوی هیچیک از نیازهای اهالی نیست.

وی با بیان اینکه فرماندار قول مساعد داده است تا یک خط لوله از مجتمع فندخت برای این روستا کشیده شود،گفت:متاسفانه فکر می کنم دست هایی در کار است که نمی خواهند این کار انجام شود و قرار است از سمت حاجی آباد مشکل حل شود که این کار هم با توجه به اینکه روستای میراباد در آخر خط قرار دارد،فایده ای در بر نخواهد داشت.

این عضو روستای میراباد با بیان اینکه مردم این روستا حتی برای تامین آب آشامیدنی مشکل دارند،اذعان داشت: تا کنون بیش از 90 خانوار از این روستا به دلیل کمبود آب مهاجرت کرده اند و خالی شدن روستا نیز یکی از مشکلات بزرگ بر سر راه اهالی این روستا است.

وی با گلایه از رفتر و پاسخهای برخی از مسؤولان ،تاکید کرد: انتظار ما این است که فردی را رئیس یک اداره بگذارند که در قبال مردم احساس مسئولیت بکند حداقل پاسخ درستی به مردم بدهد.

 زمانی یکی دیگر از اهالی روستا با بیان اینکه مشکل بی آبی روستای میرآباد یک مشکل 20 ساله است،گفت:مسئولان همیشه قولهایی داده اند اما هیچوقت به این قولها عمل نشده و مشکل همچنان پابرجاست.

وی ادامه داد:آخرین باری که به فرمانداری شهرستان مراجعه داشته ایم،در 23 رمضان سال جاری بوده است که طبق قول فرماندار شهرستان قرار شد در بودجه 95 اولین سرفصل خط انتقال آب  از فندخت به میرآباد اختصاص داده شود و در 15 روز آینده عملیات اجرایی آن آغاز شود اما متاسفانه با کارشکنی هایی که صورت گرفته،این امر به بودجه 96 موکول شده است.

یکی دیگر از اهالی روستای میرآباد نیز در این خصوص گفت: مشکل کمبود آب در اکثر روستاهای شهرستان وجود دارد اما چون بیشتر روستاها از قنات بهره مند هستند مردم برای تامین اب مشکلی ندارند ولی متاسفانه قنات روستای میرآباد هم خشکیده است و این امر مشکل بی آبی را دوچندان می کند.

دیدگاه‌ها

سلام بر برادران هم درد. مشکلات مانند قند در آب حل می شوند.بشرطی اینکه اراده ای برای حل مشکل وجود داشته باشد.از مسئولین غیر بومی انتظاری جز این نداشته باشید. مشکلات اصلی شهرستان مربوط به اداراتی است که مسئول غیر بومی دارنداین در حالی است که قوی ترین کارشناسان شهرستانی در همان بخش ها و رشته ها در شهرستان داریم.فقط مورد بی مهری و کم لطفی و سیاسی کاری ها قرار گرفته ایم.خداوند خودش همه را هدایت کند.
با سلام خدمت شما که خیلی زحمت میکشید اگر بتونید یه سر تا منبع ذخیره آب پایین دست چناران بزنید ببینید چقدر هدررفت آب دارد یا داخل کوچه های آبیز همان هدر رفت آب کفایت میرآباد و اسفاد رو میکنه اصلا مسئول آب یه بار هم شده که یه سر بزنه اونقدر هدر رفت هست که با تانکر برای گوسفندا و باغات از همین کنار منبع آب برداشت میشود چرا پیگیری نمیشه
درود بر مردمان بی ادعا و قانع میر اباد .عاقبت سیاسی کاری یعنی همین .؟؟؟؟؟؟
دوست عزیز با سلام لطفا از مسائل تفرقه آمیز به شدت پرهیز نماییدمشکلات کم آبی دامن شهرهای بزرگ کشور وروستاهای نیمه شرقی واستان را به شدت در بر گرفته وتنها راه همکاری با ادارات است وقتی به آمار روزانه تانکر های سیار آبرسانی به روستاها نگاه کنید خود شما شرمنده می شوید همان اداره که شما فکر میکنید کم کاری کرده دردوسال گذشته 23روستا مثل میرآباد را که 15 سال دچار بی آبی بوده اند مثل چاه شط ،فندخت،بقرایی،تاجکوه،و...را از بی آبی مطلق نجات داده واجرای این پروزه مهم مستلزم اعتبار وزمان است که انشااله مرتفع خواهد شد وچیز خوبی برای افراد مقرض وحاشیه درست کن نخواهد ماند.
سلام بر اهالی رنج کشیده میرآباد مرحبا به مطالبه گری شما بزرگواران؛ باشد تا با پیگیری های مجدد و مجدانه به مقصود برسید. تأسف به حال مسؤولین بی دغدغه چرا صدایی که به اعتراض از سینه های دردمند گروهی برخاسته را کسی نمی شنود؟!

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.