آخرین اخبار

تاریخ : 18. دى 1395 - 13:20   |   کد مطلب: 1443
فرهاد فلاحتی معتقد است طرح رتبه‌بندی معلمان اگرچه طرح بسیار خوبی بود اما بسیار ناشیانه و بدون پشتوانه مالی شروع به کار کرد و به مثابه طرح ابتری ماند که باعث نارضایتی بیشتر معلمان شد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،فرهاد فلاحتی،  با اشاره به تاخیرها و تعویق‌ها در پرداخت مطالبات معلمان گفت: نارضایتی‌های معلمان در چند سال اخیر نگران‌کننده است و البته بخشی از نارضایتی معلمان به این که حق و حقوق اصلی خود را نمی‌گیرند، برمی‌گردد.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی افزود: سال گذشته اعتراضاتی بین فرهنگیان مطرح شد و نتیجه آن، طرح رتبه‌بندی معلمان بود که اگرچه طرح بسیار خوبی بود و همه معلمان داوطلب آن بودند اما بسیار ناشیانه و بدون پشتوانه مالی شروع به کار کرد و به مثابه طرح ابتری ماند که باعث نارضایتی بیشتر معلمان شد.

وی ادامه داد: دولت اعلام کرد برای افزایش حقوق، ارتقاء معلمان و رتبه بندی آنها ملاک است. در صورتی که طرح رتبه بندی کجا و صرفا افزایش ۱۰ درصد حقوق معلمان کجا.

فلاحتی بیان کرد: اگر رتبه بندی فرهنگیان جدی گرفته شود و اعتبارات آن در بودجه۹۶ تامین شود و این اعتبارات هر سال تزریق شود، بخش عمده‌ای از رضایتمندی بین معلمان ایجاد خواهد کرد.

عضو کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مادامی که بودجه آموزش و پرورش فقط صرف مخارج می‌شود، نمی‌توان انتظار تغییر و تحول در رکن اصلی جامعه را داشت در صورتی که وزارت آموزش و پرورش وزارتی است که نسل آینده را تربیت می‌کند لذا طبیعی است که باید توجه به اصل آموزش و پرورش اولویت اول باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس ادامه داد: رضایت معلمان شرط اساسی در این موضوع است چراکه دانش‌آموز با معلم در ارتباط است و معلم نقش بسیار تاثیرگذاری در تربیت دانش‌آموز دارد.

منبع:خبرگزاری خانه ملت

دیدگاه‌ها

شما که چند ماه است به مجلس رفته اید وبه زمین وزمان انتقاد میکنید چه گلی به سراین مردم زده اید جز انتقاد وسخنگویی وزارت خارجه.
خدا پدرمعلمین تحصن کننده را بیامرزد که اگر آنها به میدان نمی آمدند همین طرح نیم بندهم اجرایی نمیشد.
خداجد واجداد نوبخت ودولت روحانی را بیامرزد که همین را هم برقرار کرد وگرنه شماها که دردولت قبل همینقدرراهم اجرا نکردید.
با سلام مثل اینکه دوستان وظایف نماینده رو فراموش کردند . فکر کنم دوستان انتظار " همه چیز ارومه " و گل و بلبل و و تعریف و تمجید از نماینده را دارن . یکی از وظایف اصلی نماینده نظارت بر قوه مجریه است . اول اینکه اگه نماینده ما در مورد وزارت خارجه(بر جام) مواردی گفتن امروز همگی ما میبینیم ک به حق بوده . دوما اگه نماینده حرفی زدن جز وظایفشون بوده . چرا ؟؟؟؟ چون باید به مردم حوزه خود که من و شما باشیم باید جواب بدهد . من به اقای فلاحتی و یا غیر ذالک رای نداده ام فقط یک بیننده باشد و مردم خود را محرمانه بداند(وکیل رعایا یا ملک السلطنه). سوما من به اینجای نماینده کار دارم که که از مسایل روز و کشور بی خبر باشد و یا جواب قانع کنندهای برای من نداشته باشد. و چهارما برای دوست ناشناس ک از نوبخت و .... گفتند واقعا متاسفم . چون حس میکنم فکر اقا در زمان طاغوت و نوکر و اربابی گیر کرده . مگر نوبخت و غیر ذالک میخاد ارثیه پدری رو به مردم بدهد. حق مردم هست و منتی بر کسی نیست . برای ذخیره خوانندن صفدر خان هم گفتید دست نوبخت درد نکند ؟؟؟ اگر اقای فلان راست میگوید جلوی حقوقهای نجومی رو بگیرد نه اینکه ذخیره بخاند . به نظر شما استعفای صفدر حسینی چیه هست .؟؟ ایا توهین به مردم و رهبری نیست ؟؟؟ ایا رهبری نفرمودند:این دریافت های نامشروع باید برگردانده شوند و کسانی اگر بی قانونی کردند مجازات شوند و اگر از قانون سو استفاده شده است باید این ها را از این کارها برکنار کنند. ایا دریافت کنند گان حقوقهای نجومی عزل شدن و یا مجازات شدن ؟؟؟ نخیر دوست من ذخیره انقلاب شدن کاش دوستان بدون تعصب صحبت کنند و نظر بدهند نه اینکه چون از فلان جبهه و خط هست باید دفاع کرد و فلانی رو باید کوبید . "افلا تعقلون" و در اخر اگر جناب اقای فلاحتی از موضع و سنگری ک نشستند عقب نشینی کنند مردم ولایی شهرستانهای قاین و زیرکوه ضمانت دوره بعد رو به ایشان نمیدهند و مثل بقیه دوستان تک دوره ای را باید تجربه کنند . التماس تفکر

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.