آخرین اخبار

تاریخ : 17. دى 1395 - 13:34   |   کد مطلب: 1440
رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی گفت:ر ادامه همکاری با سازمان اوقاف قرار بر این است با استفاده از سیستم های پرتابل خدمات رسانی رایگان دندانپزشکی و سونوگرافی را هم در آینده نزدیک شروع شود.

دکتر محمد رضا فخر ظهر امروز در حاشیه اجرای طرح مهر سلامت در مرکز بهداشتی درمانی روستای حسین آباد شهرستان زیرکوه،در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز،اظهارداشت:در راستای ارائه خدمت به مردم در مناطق محروم بر اساس رسالتی که بسیج جامعه پزشکی دارد در طول سال با همکاری پزشکان عمومی و متخصص و سایر حرفه های مرتبط با سیستم پزشکی ،درمانی و بهداشتی، خدمات پزشکی،درمانی و آموزشی در مناطق محروم ارائه می شود.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی با بیان اینکه این برنامه در طول سال چندین نوبت اجرا می شود،خاطرنشان کرد:خدمات رسانی به محرومان در قالب برپایی بیمارستانهای صحرایی ،اعزام تیم های تک تخصصی و تیم های عمومی همچنین ویزیت رایگان در مطب همکاران صورت می گیرد.

وی ادامه داد:با توجه به پیشنهادی که در راستای فعالیت های جاری بسیج جامعه پزشکی به سازمان اوقاف و امور خیریه داده شد مقرر گردیدبا همکاری دانشگاه علوم پزشکی طرح جدیدی با عنوان مهر تندرستی شروع شود وبا استفاده از توان پزشکان عمومی ،متخصص و سایر حرفه های مرتبط با پزشکی بحث ارائه خدمات درمانی رایگان به مردم محروم با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه انجام گیرد.

دکترفخر ،بیان داشت:این برنامه اولین فعالیتی است که با این عنوان در روستای حسین آباد شهرستان زیرکوه شروع شد و امیدواریم این مقدمه ای که شروع شد زمینه ای باشد برای تداوم همکاری ها در راستای ارائه خدمات بهداشتی،درمانی به مردم.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی اذعان داشت:در ادامه همکاری با سازمان اوقاف قرار بر این است با استفاده از سیستم های پرتابل خدمات رسانی دندانپزشکی و سونوگرافی را هم در آینده نزدیک شروع کنیم تا بتوانیم از این بستر استفاده کنیم تا نیات واقفین در راستای بحث سلامت رادر جای خود مصرف کنیم و در کنار آن ارائه خدمت به مردم شهرستان محروم داشته باشیم.

وی با بیان اینکه امروز شروع آزمایشی طرح مهر سلامت است،بیان داشت:ان شاءالله اگر خداوند توفیق دهد و همکاری ها به همین روال ادامه پیدا کند،سعی می کنیم چه تا پایان سال و چه در فواصل مختلف و در طول سال و سالهای آینده این برنامه ادامه پیدا کند و خدمات رسانی به مردم را داشته باشیم.

دکتر فخر اذعان داشت:در تمام برنامه هایی که در مباحث مرتبط با خدمات رسانی بهداشتی و درمانی رایگان داریم ملاک ما نیازی است که هر منطقه به ارائه خدمات درمانی دارد و این نیاز هم توسط معاونت بهداشتی دانشگاه با توجه به شناخت کاملی که از نیازهای بهداشتی و درمانی هر منطقه دارد و علاوه بر آن بر اساس اطلاعات همکاران ما در سپاه وبسیج مشخص و در راستای خدمات رسانی بر اساس نیاز و مقدورات اقدام می شود.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی گفت: در طرح مهر سلامت خدمات سونوگرافی،ویزیت ،زنان و زایمان رایگان است و در بحث دارو هم فقط فرانشیز دارو دریافت می شود.

وی ادامه داد:چون بحث دارو هزینه بر است اگر در این زمینه همکاری صورت گیرد می توانیم در خصوص داروی رایگان هم در خدمت بیماران باشیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.