آخرین اخبار

تاریخ : 11. دى 1395 - 18:42   |   کد مطلب: 1422
گزارشی از مشکلات موتور سواران زیرکوه:
حرکت کند موتورسواران زیرکوه در پیچ مشکلات
ورزش زیبا و مهیج موتورسواری یکی از ورزش هایی است که جوانان و نوجوان زیادی را به سمت خود جذب کرده است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،ورزش زیبا و مهیج موتورسواری یکی از ورزش هایی است که جوانان و نوجوان زیادی را به سمت خود جذب کرده است.

شهرستان زیرکوه به علت شرایط خاص خود و داشتن جاده های کوهستانی و در مقابل آن تپه های ماسه ای عظیم و کویر زیبای همت آباد از یک طرف و شغل اصلی مردم که اکثرا دامداری در دل بیابانها و کویرهای این منطقه است باعث شده تا جوانان و نوجوانانی با استعداد در رشته موتورسواری داشته باشد.

جوانانی که جرات و جسارت موتورسواری در شرایط سخت و کویری به خوبی در وجودشان نهادینه شده است و این می تواند فاکتور بسیار مهمی برای تربیت موتورسواران حرفه ای در این شهرستان باشد.

ورزش موتورسواری زیرکوه از حدود دو سال قبل با تاسیس هیات موتورسواری شهرستان شکل بهتر و منسجم تری به خود گرفت و علاقه مندان بیشتری به این ورزش پر هیجان جذب شدند اما کمبود امکانات اولیه و نبود مکانی مناسب و رسمی باعث شد تا کم کم انگیزه فعالیت از این علاقه مندان سلب شود.

با تلاشهای ریاست هیات موتورسواری شهرستان و اعضای هیات موتورسواری و کمک های خیرین و شهرداری حاجی آباد اولین پیست موتورسواری کوهستان در این شهرستان ساخته شد و مورد بازدید مسؤولان استانی و کشوری نیز قرار گرفت اما بهانه های مدیریت وقت اداره ورزش و جوانان شهرستان باعث شد تا این پیست هم خیلی از زود از رونق بیفتند و هیچ اقدامی از طرف این اداره هم در ادامه صورت نگرفت.

این اقدام باعث شد تا موتورسواران شهرستان آواره کوهها و تپه های اطراف شوند و برنامه ها و تمرینات خود را در محیط های غیر رسمی و خطرناک انجام دهند.

از طرفی ،ورزش موتورسواری یکی از ورزش های پرهزینه محسوب می شود و تجهیزات ایمنی و لباسهای مخصوص این رشته قیمت بالایی دارد که جوانان این شهرستان قادر به تهیه و خرید آن نیستند و این موضوع نیز یکی دیگر از مشکلات و خطراتی است که بر سر راه موتورسواران پرشمار این شهرستان قرار دارد.

امیدواریم با حمایت های مسؤولان امر شاهد رشد روز به روز این ورزش در شهرستان و درخشش جوانان مستعد این مرز و بوم در مسابقات استانی و کشوری باشیم .

دیدگاه‌ها

عالی بود تشکر علی آقا
عالی بود تشکر علی آقا
علی است علی آقای

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.