آخرین اخبار

تاریخ : 6. آذر 1395 - 14:40   |   کد مطلب: 1289
گفتگوی اختصاصی با فرمانده نمونه استانی بسیج:
سجادی پور:بسیج جهاد في سبیل الله است/سست شدن اعتقادات اولین دشمن ماست
فرمانده نمونه استانی پایگاه بسیج شهید صدوقی سورند گفت:بسیج جهاد في سبیل الله است و کارکردن در بسیج صبوری می خواهد.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،محمد علی سجادی پور یکی از جوانان بسیجی فعال شهرستان است که توانسته است با تلاش و پشتکار و روحیه جهادی در یکی از دور افتاده ترین روستاهای شهرستان نام بسیج را بلند آوازه کند و به عنوان فرمانده نمونه استانی انتخاب و به جشنواره کشوری مالک اشتر بسیج راه یابد.

سجادی پور همچنین توفیق این را داشت تا در هفته بسیج به دیدار مقام معظم رهبری نائل آید.

برآن شدیم تا به مناسبت هفته بسیج ،گفتگویی صمیمی با این جوان فعال بسیجی انجام دهیم که مشروح صحبت های ما با این جوان بسیجی را در ذیل می خوانید:

فرمانده پایگاه بسیج شهید صدوقی روستای سورند صحبت را اینگونه آغاز کرد:اینجانب محمدعلی سجادی پور فرمانده پایگاه شهید صدوقی سورند هستم که حدود یکسال و نیم هست که این مسئولیت را قبول کردم و خدا راشکر در همان سال اول با کمک بسيجيان عزیز و حمایت های بی دریغ شورای پایگاه موفق به کسب پایگاه برتر ابتدا شهرستانی، استانی و در نهایت کشوری گردیدم.

وی تصریح کرد:حدود هشت سال است که بصورت مداوم عضو شورای پایگاه،شورای حوزه و فرمانده پایگاه هستم و با هدف عمل به منویات مقام معظم رهبری در امر بسیج و همچنین با نظر به دغدغه تهاجم فرهنگی و کمک به اهداف بسیج وارد عرصه شدم.

سجادی پور ادامه داد:یکی از رازهاي موفقیت پایگاه همدلی و در صحنه بودن بسيجيان و در راس آن پشتوانه قوی شورای پایگاه بود و همچنین همگام بودن دهیار و شورای اسلامی با برنامه های بسیج و امورات فرهنگی که پایگاه پیش رو داشت.

وی خاطرنشان کرد:یکی دیگر از عوامل موفقیت پایگاه دارا بودن سه مربی صالحين است که در رده های مختلف به بسیج کمک می کنند و استفاده بردن از پنج طلبه جوان و باانگیزه در امر صالحين است که با کمک این عزیزان توانستیم سه حلقه ویژه با سرگروه های کار بلد و باانگیزه راه اندازی کنیم.

سجادی پور در خصوص علل موفقیت خود،بیان داشت:همیشه سعی کرده ام از همه سنین و افکار مختلف نظرخواهی و آنها را در امورات شریک کنم تا باعث ایجاد انگیزه گردد.علی الخصوص در حد توان برای قشر نوجوان و جوان برنامه های ورزشی تدارک دیده شده است که مورد استقبال قرار گرفت.

وی اذعان داشت:در بحث اردوههای صالحين در تابستان چهار حلقه در قالب سنین کودکان،نوجوانان،جوانان و میانسالان به اردو اعزام شدند که طبق نظرسنجی و با نظر به امکانات موجود اردوههای خوب و بانشاطی برگزار گردید.

سجادی پور گفت:در قسمت اردوههای جهادی هم همیشه روحیه جهادی وجود داشته و خدا را شکر کارهای خوبی با همکاری دهیاری انجام گرفته که از جمله حصارکشی مدرسه،ایجاد کانال آب،آماده سازی زمین ورزشی  و آوردن اکیپ پزشکی با همکاری جامعه پزشکی سپاه انصار الرضا ع به روستا و ویزیت بیش از هشتاد نفر از بسيجيان محدوده سرزمینی نام برد.

وی تاکید کرد:هیچ وقت موفقیت حاصل نمي شود مگر با همدلی و انسجام کامل بسيجيان و مشورت با شورای پایگاه ومن با جرات عرض میکنم که هر کس دیگری هم جای حقیر بود با وجود این شورای پایگاه و کمک این عزيزان  می توانست موفق شود.

بسیج جهاد في سبیل الله است

فرمانده پایگاه بسیج شهید صدوقی سورند با بیان اینکه بسیج جهاد في سبیل الله است وکار کردن در بسیج صبوری می خواهد گفت:گاهی سختی هم دارد،شاید گاهی رفتار کسی شما را سست کند اما مقام معظم رهبری می فرمایند این راه چالش دارد اما راه باز است وبن بست وجود ندارد.

سجادی پور تاکیدکرد:اعتقاد من همیشه این است که در مرحله اول و دشمن اول ما سست شدن اعتقادات خودمان و در واقع افکار منحرف بعضی افراد وطنی هست که اگر اتحاد ماباشد و سنگ جلوي پای یکدیگر نیندازيم دیگر دشمن جرأت خط و نشان کشیدن نداردواگر هم خط و نشانی کشید فقط باید گوش به فرمان رهبرمان بوده که ایشان راه را نشان دهند ،بیشتر وقت ها باید با معضلات داخلی مبارزه کرد و در ثانی تهاجم فرهنگی و مسئله نفوذ که رهبری عزیز تاکید دارند.

وی ادامه داد:در پایان من این عنوان بسیار ارزشمند را تقدیم میکنم اولاً به مرحوم غلامی عزیز که بیش از بیست سال فرمانده پایگاه و بیش از سه سال در دفاع مقدس جانانه خدمت کرد که امیدوارم اجر معنوی اینکار برسد به روح آن عزیز و در ثانی به همه مردم ولایی شهرستان زیرکوه که به هر حال حقیر نماینده همه مردم در دیدار رهبر و  جشنواره حضور یافتم و به مردم عزیز روستای سورند که همیشه سنگ صبورم بودند.

سجادی پور خاطرنشان کرد:تشکر ویژه هم دارم از دهیار محترم و شورای محترم اسلامی که همیشه همکار و همدل خادم خودشان بودند و از هیچ تلاشی جهت کمک به امورات بسیج کوتاهی نکردند.

گوشه ای از فعالیت های بسیجیان پایگاه شهید صدوقی سورند به روایت تصویر:

دیدگاه‌ها

دوست بسیار خوبم جناب آقای سجادی پور موفقیت شما را در عرصه بسیج تبریک عرض می کنم امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق باشید.
جناب اقای سجادی پور موفقیت حضرتعالی را در مدرسه عشق وایثار در روستای باصفای سورند با مردمانی از تبار ایمان واخلاص تبریک گفته وارزوی کامرانی برای شما در میدانهای دیگر انقلاب دارم نظری حوزه علمیه زیرکوه
با سلام من هم به نمايندگي از طرف اهالي روستا شوراهاودهياري اين موفقيت را به شما تبريك عرض مينمايم كه باعث افتخار روستا و شهرستانيد وارزوي توفيق وسربلندي را براي شما و خانواده محتر متان رادارم انشاالله در عرصه هاي انقلاب خوش بدرخشيد و انقلابي بمانيد
انتخاب شایسته ی جوانی ولایتمتداررابعنوان فرمانده نمونه ی پایگاه های بسیج استان رابه تمامی بسیجیان روستای سورند بویژه آقای سجادی پور تبریک عرض میکنم.
این موفقیت بزرگ رابه شما برادرعزیزم تبریک میگوییم وامیدوارم ددرتمامی مراحل زندگی موفق باشید.

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.