آخرین اخبار

تاریخ : 2. آذر 1395 - 12:59   |   کد مطلب: 1260
آزاده عطائی یکی از سرگروههای موفق شجره طیبه صالحین است که علاوه بر تحصیل در رشته پزشکی توانسته است در یک مدت کوتاه با صفا و صمیمیت و همدلی یکی از حلقه هالی برتر صالحین شهرستان را راه اندازی و مدیریت کند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،آزاده عطائی یکی از سرگروههای موفق شجره طیبه صالحین از پایگاه مقاومت بسیج حضرت فاطمه الزهرا(س) شاهرخت است که علاوه بر تحصیل در رشته پزشکی توانسته است در یک مدت کوتاه با صفا و صمیمیت و همدلی یکی از حلقه هالی برتر صالحین شهرستان را راه اندازی و مدیریت کند.

خبرنگار ما گفتگویی صمیمی با این بانوی فعال بسیجی انجام داده است که مشروح آن را در ذیل تقدیم می کنیم:

*با سلام خودتان را معرفی کنید.چه مدت از زمان سرگروهی شما می گذرد؟تعداد متربیان ،زمان و مکان برگزاری حلقه به چه صورت می باشد؟

به نام خدا و با سلام ،آزاده عطائی  فرزند شهید عطائی  دانشجوی رشته پزشکی و به مدت 6 ماه است که سرگروه حلقه شجره طیبه صالحین شهید رحیم اله عطایی(لاله های زینبی)،پایگاه حضرت فاطمه الزهراء شاهرخت –حوزه خواهران ام البنین-ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان زیرکوه می باشم.

حلقه صالحین شهید رحیم اله عطایی از سال 1394 در رده سنی نوجوانان راه اندازی و از تابستان سال95 سرگروهی این حلقه به حقیر واگذار شد.در حال حاضربا تعداد 17 متربی فعال،روز های جمعه در محل فاطمیه شاهرخت برگزار می شود.

* مهمترین فعالیت شما  و اعضاء حلقه در عرصه های مختلف چه بوده است؟

آموزش احکام ، تجوید قرآن ،حفظ قرآن و برگزاری کارگاه های آشنایی با موضوعات بهداشت بانوان جزء برنامه های روزانه حلقه می باشد. در سطح پایگاه و روستا:1- همکاری در ایجاد نمایشگاه دفاع مقدس 2- برگزاری یادواره شهیده شاخص سال شهیده رقیه رضایی و شهدای شاهرخت ویژه خواهران در حسینیه شاهرخت 3- همکاری در برگزاری اعیاد و مراسمات عزاداری ائمه 4- سرکشی از وضعیت تحصیلی متربیان حلقه  در مدارس  5- سرکشی از خانواده معظم شهداء  6- جمع آوری زباله های مزار شهدا و غبار روبی مزار شهدا با حضور اعضاء 7- جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی جهت راه اندازی نمایشگاه عفاف و حجاب ویژه شهادت امام رضا(ع) و هفته بسیج.8- راه اندازی نشریه گاهنامه لاله های زینبی در سطح شهرستان 9- شرکت در نماز جماعت مسجد با حضور اعضاء.

*اردوها و عناوین برتر حلقه؟

  انتخاب به عنوان حلقه ویژه برتر در بین حلقه های ویژه شرکت کننده در اردوی مشهد مقدس و دریافت مبلغ دو میلیون ریال هدیه ازمسئول محترم تربیت آموزش ناحیه مقاومت بسیج سپاه زیرکوه. شرکت کلیه اعضاء در اردوی سیاحتی، زیارتی مشهد مقدس و امام زاده کارشک و امام زاده شاهرخت(یک روزه) با هزینه جمع آوری شده و کمک پایگاه.

*مهمترین نقاط ضعف و قوت حلقه شهید رحیم اله عطائی (لاله های زینبی) بنظر شما چیست؟

نقطه ضعف: نبود مکان مناسب جهت برگزاری حلقه(با توجه به اینکه مکان فعلی کلیه مراسمات ویژه خواهران شاهرخت درآن برگزار میشود بیشتر اوقات با زمان برگزاری کلاس تداخل دارد.)-ضمناًپایگاه از نداشتن مکان مناسب با توجه به سابقه بالای پایگاه در شهرستان هنوز متاسفانه رنج می برد که همت بالای مسئولین مربوطه ی رده های بالاتر را می طلبد.

نقاط قوت: حضور فعال متربیان در برنامه های روستا و حتی حوزه خواهران ام البنبن شهرستان- حفظ 2 جزء  قرآن توسط 3 نفر و حفظ یک جزء توسط بیشتر اعضاء از نقاط قوت این حلقه می باشد.

* سخن پایانی:

 تعجیل درظهور امام زمان(عج)و طول عمر بابرکت و سلامتی برای نائب برحقشان امام خامنه ای(مد ظله العالی) را از خداوند منان خواهانم و همچنین دعوت از افرادی که توانایی راه اندازی و اداره چنین حلقه هایی را دارند. التماس دعا-دعای سلامتی امام زمان (عج).

گوشه ای از فعالیت های حلقه صالحین شهید عطائی به روایت تصویر

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.