آخرین اخبار

تاریخ : 20. آبان 1395 - 22:00   |   کد مطلب: 1210
یادداشت روز/حجت الاسلام نظری
ثواب و برکات زیارت حضرت سیدالشهدا ( ع )
فضیلت زیارت امام حسین (علیه السلام) طبق احادیث وارده شده از لسان امامان معصوم (ع) به گونه ای زیاد نقل شده که در بیان نمی‌گنجد واز حد شمارش بیرون است .

بسم الله الرحمن الرحیم

ثواب وبرکات زیارت حضرت سیدالشهدا ء

چند ساعاتی است که بادیدن حرکت زوار ابی عبدالله الحسین به سوی قبله عاشقان حسینی وشور وهیجان برخاسته از این دلداگی وودلباختگی به ساحت مقدس امام حسین (ع) با خود اندیشیدم که در این شب جمعه که شب زیارتی حضرتش میباشد چه سوغاتی را برای زوار حضرتش هدیه نمایم که هم خدا را خوش اید هم بندگان زائرش را ناگهان ضمیر ناخودآگاهم به یاریم رسید و ندا در داد ای بنده ناچیز خدا در این هیاهوی اشک و ناله وجولانگاه سوز و گدازها قلم به انحراف از مسیر نکش ، حق بندگی مولایت حسین را بجا بیاور و آنچه از زیارت ایشان نصیب زوار عاشقش میشود به قلمی روان وسلیس در چند سطر موجز هدیه راهشان نما باشد تا خدای حسین امضای قبولی بکشد امین یا رب العالمین

واما عزیزان : فضیلت زیارت امام حسین (علیه السلام) طبق احادیث وارده شده از لسان امامان معصوم (ع) به گونه ای زیاد نقل شده که در بیان نمی‌گنجد. واز حد شمارش بیرون است مطابق روایات اسلامی زیارت حضرت اباعبدالله (علیه السلام) معادل حج، عمره، جهاد و درجاتی بالاتر از این‌ها است.

همین امروز روایتی را در این باب دیدم که خیلی زیبا ودلنشین بود شاید مخاطب این روایت کسانی باشند که ازهزینه رفت وامد زیارت امام حسین (ع) نگرانند ودلشوره از ان جهت دارند که همان مقدار ناچیز پولش را اگر خرج این راه کند دیگر جیبش خالی میماند وشرمند زن وبچه اش میشود.

امام صادق دراین زمینه به چنین انسانهایی مژده قشنگی میدهد ایشان می فرماید : هر که او را زیارت کند، خداوند نیازهایش را برآورد و آنچه از امور دنیا که برایش اهمیت داشته را کفایت فرماید و همچنین زیارت امام حسین(ع) رزق بنده را زیاد می‌کند، و آن چه برای زیارت هزینه کند، برمی‌ گردد "تهذیب الاحکام، شیخ طوسی ج6، ص4" به نقل از مشرق نیوز این حساب دنیایش اما حساب اخرتش اینگونه هست که حضرت فرمود: هر مالی که در راه زیارت آن حضرت صرف شود، هر درهم آن هزار درهم، بلکه 10هزار درهم برای او حساب می‌شود.

شاید کسی نگران امنیت جانش در این مسیر باشد که خدایی نکرده اسیبی به وی برسد اما وی باید بداند که زائر سیدالشهداء در امان خدا بودن می باشد امام صادق (ع) فرمودند: خداوند متعال جان و مال زائر امام حسین (علیه السلام) را حفظ می‌کند تا او را به خانواده‌اش برگرداند.

شاید کسی نگران بلاها وخطرات این مسیر باشد اما وی باید بداند که امام باقر (ع) فرموده است : «شیعیان ما را به زیارت قبر حسین (ع) امر کنید ، زیرا زیارت او موجب فزونی در رزق و طول عمر و دفع بلایا و ناگواری‌ها می‌شود » . ودهها وصدهها نگرانی دیگر که پاسخش را اهل بیت (ع) داده اند .

اما گوشه دیگری از این فضایل عظیم زیارت حضرت سیدالشهداء: 1. زیارت امام حسین (علیه السلام) باعث آمرزش گناهان، سبک شدن حساب و بالا رفتن درجات انسان در روز قیامت است. 2. زیارت حضرت، غم را زایل و شدت جان کندن و هول قبر را برطرف می‌کند. 3 وقتی زائر امام حسین (علیه السلام) به سوی قبر آن حضرت می‌رود، چهار هزار ملک از او استقبال می‌کنند و چون برمی‌گردد او را مشایعت می‌کنند. 5. پیامبران و اوصیای ایشان، ائمه و ملائکه همه به زیارت آن حضرت می‌آیند و برای زائران حضرت دعا کرده، به آنها بشارت می‌دهند. 6 در روز قیامت، همه آرزو می‌کنند کاش زائر آن حضرت بودند؛ چرا که هر لحظه از کرامت و بزرگواری آنها مشاهده می‌کنند.

به نظر این نگارنده حقیر هر آنچه از خوبیهاو زیبایهای دنیا واخرت که مورد ارزوی یک مسلمان واقعی میباشد در صندقچه ضریح شش گوشه مولایمان حسین(ع) قرارداده اندکه با زیارتش کلیدی بر قفل ان صندوقچه انداخته ایم

نکته: متن روایات از دو سایت شیعه نیوز و تبیان انتخاب شده است

دیدگاه‌ها

جالب بود

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.