آخرین اخبار

تاریخ : 3. آبان 1395 - 15:06   |   کد مطلب: 1136
طلاق،بیماری مسری است که برای پیشگیری از آن نیاز به آموزش و تولید پادزهرهایی از جمله تقویت مهارت‌های زندگی زوجین است

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،طلاق واژه‌اي است ناخوشايند که چه بخواهيم و چه نخواهيم در جامعه ما و همه جوامع وجود دارد و اين واژه تلخ با برخي از آموزش‌ها و تغيير سبک زندگي در زندگي‌ها کمرنگ‌تر مي‌شود.

ازدواج از نظر اسلام پیمان مقدسی است که برقراری آن بر اساس مقررات،آداب و رسوم صورت می‌گیرد اما این روزها برخی هدف از ازدواج کردن را در وادی و مسئله دیگری از جمله ثروت، کسب مقام و سایر مادیات معنا می‌کنند که ممکن است کاملا از هدف نهایی ازدواج که خداوند معین کرده فاصله بگیرند.

این روزها مردان و زنانی را می‌بینیم که در تلاشند تا هرچه زودتر اجازه حک شدن مهر "باطل شد" را روی عقدنامه‌هایشان بگیرند،مهری که به قول خودشان حکم رهایی از یک زندگی تلخ و سراسر کشمکش است.

محبت و همبستگی عمیق زوجین نسبت به یکدیگر،علاوه ‌بر شکوفایی استعدادها و دست‌یابی به آرامش درونی،از بسیاری فسادها، انحراف‌ها،سردرگمی‌ها، بی‌بندوباری‌ها، خلاف‌ها، جنایت‌ها جلوگیری می‌کند اما امروز شاهد هستیم بعضي از جوانان مي خواهند راه یک ساله را یک شبه طی ‌کنند و یا خانواده‌هایی که به دلایلی مبهم کانون گرم زندگیشان را منزلگه رعب و وحشت کرده‌اند.

اگر سري به دادگاه‌ها بزنيم و از کساني که پاي برگه طلاق را امضاء کرده‌اند بپرسيم که چه چيزي باعث شد که بر همه داشته‌هاي زندگي مشترک پشت پا بزنيم و بي‌توجه به آينده‌اي که در انتظار شما و فرزندانتان است پاي برگه طلاق را امضاء کنيد، آن زمان درخواهيم يافت به چه بهانه‌هاي واهي زندگي‌ها از هم مي‌پاشدو بنيان خانواده مورد تهديد جدي قرار مي گيرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.