آخرین اخبار

تاریخ : 2. آبان 1395 - 20:36   |   کد مطلب: 1133
نگاهی به درختان پرشمار کاج در وسط بلوار امام رضا(ع) حاجی آباد:
کاج های خمره ای بلای جان عابران پیاده
کاج های خمره ای پرشمار در وسط بلوار امام رضا(ع) عبور عابران پیاده را با خطر مواجه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،یکی از اقدامات بسیار خوب و مفید شهرداری ها می تواند توجه به فضای سبز شهری و احداث بلوار در معابر پر تردد شهرها باشد که این امر علاوه بر زیبا سازی مبلمان شهری به شادابی و نشاط شهر نیز کمک می کند.

شهر حاجی آباد پس از زلزله اردیبهشت 76 جان تازه ای گرفت و نما و خیابانهای شهر بر اساس معماری جدید با خیابانهای تقریبا عریض ساخته شد و اکثر خیابانهای پرتردد شهر به حالت بلوار درآمد.

یکی از اقدامات شهرداری از ابتدای تاسیس و نوسازی شهر حاجی آباد توجه به فضای سبز شهری و کاشت درخت در وسط بلوارهای شهر بود که اگر چه اقدامی زیبا و پسندیده به نظر می رسد اما در پاره ای مواقع مشکلاتی را برای شهروندان به همراه داشته است.

نمونه بارز این معضل،وجود درختان پرشمار کاج خمره ای در وسط بلوار اصلی شهر حاجی آباد است که همراه شدن این درختان با ارتفاع تقریبا نامناسب بلوار بارها و بارها باعث بوجود آمدن حادثه در مرکز شهر شده است.

شاید چند سال گذشته که کاشت درختان در دستور کار قرار گرفت به این نکته توجه نشده بود که این همه درخت کوتاه قامت دید عابران پیاده برای عبور از خیابان را کور خواهد کرد و باعث بروز حادثه خواهد شد،اما امروز که این درخت ها رشد کرده اند این مشکل به عینه دیده می شود به طوری که اکثر عابران باید مدتی را پشت درخت ها به کمین بنشینند و منتظر خلوت شدن خیابان باشند زیرا به محض پایین پریدن از لبه بلوار جانشان توسط وسایل نقلیه تهدید می شود.

شهروندان از معابر مخصوص رفت و آمد کنند.

شهردار حاجی آباد نیز درختان وسط بلوار امام رضا(ع) را مشکل ساز می داند اما می گوید:برای عبور عابران پیاده از این بلوار در فاصله های معین نقاط خاصی با ارتقاع کم و بدون درخت تعبیه شده است و شهروندان باید از این نقاط رفت و آمد کنند.

احسان کریمدادی خاطرنشان کرد:عبور شهروندان از هر نقطه بلوار کار پسندیده ای نیست و ممکن است باعث بروز حادثه برای شهروندان شود بنابراین باید سعی شود حتما از نقاط مشخص رفت و آمد صورت گیرد و رانندگان عزیز هم در این نقاط مواظب جان عابرین باشند.

درخت ها اصلاح می شوند

رئیس پلیس راهور شهرستان در این خصوص گفت:موضوع درختان وسط بلوار شهر حاجی آباد در کمیته ترافیک شهرستان مطرح شده و مقرر گردید درختان در حد امکان از ناحیه پایین تنه اصلاح شوند تا مانع دید رانندگان و عابرین نباشد.

سروان خسروی با اشاره به معبرهای عبور عابرین ،بیان داشت:بعد از عملیات گازرسانی به شهر و آسفالت خیابان اصلی شهر،متاسفانه هنوز در این معابر خط کشی عابر پیاده انجام نگرفته و شهروندان و رانندگان برای تشخیص این محل ها با مشکل مواجه هستند.

وی اذعان داشت:امیدواریم مسؤولان ذی ربط هر چه سریعتر نسبت به خط کشی محل های عابر پیاده در خیابان اصلی شهر اقدام کنند تا شاهد بروز حادث برای شهروندان نباشیم.

 

دیدگاه‌ها

سلام بر اقاي بيهقي عزيز. بي زحمت يه گزارش مفصل از اين گودال هايي كه اداره گاز تو شهر كنده بگيرين كه امام ماشين دارا رو بريده. هر دو سه هفته بايد بري لاستيك بالانس كني و تنظيم باد و ... ممنون
برو لاف نزن خیلی هم خوبه!!! حالا چجوری امان ماشین دارا رو بریده!؟؟!!!!

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.