آخرین اخبار

تاریخ : 28. مهر 1395 - 20:50   |   کد مطلب: 1123
سرپرست اداره ورزش و جوانان زیرکوه از فعالیت ۱۶ هیات ورزشی دراین شهرستان خبر داد و گفت: ۳۰۰ ورزشکار بیمه شده زیر نظر این هیات ها فعالیت می کنند.

محمد کاظم ادیبیان  امروز در گفتگو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز اظهار داشت: ۱۶ هیات ورزشی فعال در شهرستان زیرکوه در رشته‌های مختلف ورزشی فعالیت دارند و ۳۰۰ ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده زیر نظراین  هیات ها فعالیت می کنند.

سرپرست اداره ورزش و جوانان زیرکوه ازکمک ۲ میلیون تومانی به هیاتهای ورزشی شهرستان خبر داد و گفت: به علت کمبود منابع مالی  فقط 4 هیات فعال از نظر بیمه ورزشی و فعالیت مشمول این کمک شده اند.

وی از وجود ۱۷ خانه ورزش فعال روستایی و تجهیز شده در شهرستان زیرکوه خبر دادو خاطرنشان کرد: ۴ هزار و ۶۸۰ متر مربع فضای سرپوشیده ورزشی در شهرستان زیرکوه وجود دارد که از این میزان ۴هزار متر مربوط به سوله سرپوشیده ورزشی و مابقی متعلق به خانه‌های ورزش روستایی است که این میزان فضای ورزشی جوابگوی خیل عظیم ورزشکاران شهرستان نیست.

ادیبیان به پروژه های در حال ساخت شهرستان اشاره کرد و بیان داشت: سالن ورزشی روستای آبیزیکی از پروژه های بزرگ ورزشی شهرستان است که تاکنون بیش از 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشته وعملیات ساختمانی ونصب کفپوش آن به اتمام رسیده و در استانه بهره برداری قرار درد.

سرپرست اداره ورزش و جوانان زیرکوه ادامه داد: قرار بود این سالن در هفته تربیت بدنی به افتتاح برسد ولی به علت پاره ای مشکلات هنوز آماده نشده و علیرغم خرید کابل های برق و حفر کانال آب و برق ،مشکل آب و برق این سالن هنوز وجود دارد که امیدواریم تا دو هفته آینده تکمیل و بهره‌برداری برسد.

وی به پروزه سالن ورزشی در حال احداث روستای افین اشاره کرد و خاطرنشان کرد:این پروژه توسط پیمانکار در حال تکمیل شدن است ومراحل دیوارچینی این سالن زیر نظر پیمانکار مربوطه در حال انجام است و در صورت تامین اعتبار تا سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

ادیبیان همچنین با اشاره به پروژه احداث سالن ورزشی روستای شیرگ گفت:این پروژه به صورت خیرساز ساخته می شود و تا کنون فنداسیون آن تکمیل و بحث خرید سوله مطرح است که امیدواریم با عنایت ویژه مدیرکل محترم ورزش و جوانان این پروژه هم به سرانجام برسد.

بهره برداری از گود باستانی زیرکوه تا پایان سال 95

سرپرست اداره ورزش و جوانان زیرکوه بااشاره به احداث گود باستانی در شهر حاجی آباد،اظهارداشت:ورزش باستانی در شهرستان زیرکوه علاقه مندان پرشماری دارد به همین لحاظ گود باستانی شهر حاجی آباد در حال احداث است که مرحله دیوارچینی و سقف آن تکمیل شده و نمای داخلی گود باقی مانده است که امیدواریم با اعتباری که تخصیص یافته این پروژه تا پایان سال 95 به بهره برداری برسد.

وی پروژه ساختمان اداری و چمن مصنوعی را از دیگر پروژه های نیمه تمام ورزش و جوانان شهرستان عنوان کرد و تصریح کرد:پروژه چمن مصنوعی شهرستان مراحل زیر سازی ، نصب فنس و جدول کشی آن به اتمام رسیده و آماده نصب چمن می باشد.

ادیبیان با بیان اینکه در سال جاری هیچ اعتباری به این پروژه اختصاص نیافته،گفت:برای تکمیل این پروژه حدود یک میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در صورت تامین اعتبار به بهره برداری خواهد رسید.

آغاز لیگ فوتسال نوجوانان شهرستان در آبان ماه

سرپرست اداره ورزش و جوانان زیرکوه از آغاز لیگ فوتسال نوجوانان شهرستان خبرداد و بیان داشت:درصددپایه ریزی ورزش فوتسال شهرستان هستیم و به همین جهت لیگ فوتسال نوجوانان شهرستان با 8 تیم طی یکی دو هفته آینده آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: برگزاری کلاس آموزش تیر و کمان زیر نظر استاد رضایی از قهرمانان این رشته  و برگزاری مساقبات ورزشی در مناسبت های مختلف در رشته های مختلف ورزشی از دیگر فعالیت های صورت گرفته توسط اداره ورزش و جوانان در راستای توسعه ورزش است.

ورزشکاران با بیمه ورزشی به بالابردن سطح سرانه ورزش شهرستان کمک کنند

ادیبیان با بیان اینکه شهرستان زیرکوه به علت محرومیت از شهرستان های رده پایین استان در بیمه ورزشی است،خاطرنشان کرد: سرانه ورزش شهرستانهابراساس بیمه ورزشی سنجیده می‌شود بنابراین ورزشکاران با بیمه ورزشی خود، به بالا بردن سطح سرانه ورزش شهرستان کمک کنند.

سرپرست اداره ورزش و جوانان زیرکوه به پراکندگی و محروم بودن روستاهای شهرستان اشاره کرد و اذعان داشت:به همین جهت احداث فضای روباز ورزشی در روستاها در دستور کار قرار گرفته است.

وی تصریح کر:د با توجه به موقعیت طبیعی روستاها ی شهرستان و وجود ماسه بادی، فوتبال و والیبال ساحلی می تواند در سطح شهرستان موفق باشد ودر این راه آینده درخشانی داشته باشیم.

وجود 8 باشگاه ثبت شده ورزشی در زیرکوه

ادیبیان به بحث خصوصی سازی ورزش اشاره کرد و گفت:در راستای خصوصی سازی ورزش 8 باشگاه ورزشی در شهرستان به ثبت رسیده است و یک پرونده ثبت باشگاه هم در دست اقدام است اما به علت محرومیت شهرستان و عدم استقبال ورزشکاران،به لحاظ درآمدزایی این باشگاهها با مشکل مواجه هستند و درآمد مادی برای باشگاه داران ندارد.

سرپرست اداره ورزش و جوانان زیرکوه با بیان اینکه در بحث مربی و داور ورزشی در رشته های مختلف با کمبود شدید مواجه هستیم،بیان داشت:متاسفانه تحصیل کردگان ورزشی شهرستان دنبال دوره های مربی گری و داوری نرفته اند و از این لحاظ شهرستان با مشکل کمبود مربی و داور مواجه شده است.

وی به ظرفیت و استعداد خوب ورزشکاران شهرستان دربرخی رشته ها اشاره کرد و خاطرنشان کرد:تیم کاراته شهرستان در مسابقات شرق کشور قهرمان شد و تیم والیبال شهرستان نیز برای اولین بار به مسابقات استانی اعزام شد که نتایج قابل قبولی به دست آورد.

ادیبیان با اشاره به ورزش بانوان ،تصریح کرد:ورزش بانوان در شهرستان به کمک مربیان ،بسیار فعال است اما نداشتن سالن ورزشی ویژه بانوان و نبود کارشناس ورزش بانوان در اداره ورزش و جوانان شهرستان ،ورزش بانوان را با مشکل مواجه کرده است.

دیدگاه‌ها

ریاست مبارکش باشد

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.