آخرین اخبار

تاریخ : 16. مهر 1395 - 14:33   |   کد مطلب: 1087
امام جمعه زیرکوه با اشاره به ولایت مداری یاران امام حسین (ع) در روز تاسوعای حسینی،گفت: ثابت ماندن در راه دین و ولایت ،درس اصلی مکتب تاسوعاست.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز؛حجت الاسلام غلامرضا مرتضائی نیا ظهر امروزدرخطبه های نماز جمعه شهر حاجی آباد ،با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، اظهارداشت: ماه محرم ماه خداست بنابراین در ایام محرم باید جلسات سید الشهدا را غنیمت بدانیم زیرا جلسات عزای امام حسین(ع) بهار زنده کردن دلهاست.

امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه ایام محرم ایام بالیدن است نه ایام نالیدن، خاطرنشان کرد:باید از نور هدایتگری جلساتی که برگزار می شود استفاده کنیم و قلبمان را بوسیله این نور،نورانی کنیم.

 مرتضائی نیا بااشاره به اینکه عزای امام حسین،خود نوعی عبادت است،تصریح کرد:شرط عبادت اخلاص است بنابراین اگر ریا وارد عزادتری امام حسین (ع) شود ،و عزاداری ها خالصانه نباشد این عزاداری مطلوب و مورد قبول اهل بیت نیست.

 امام جمعه زیرکوه خطاب به عزاداران حسینی بیان داشت: رعایت اخلاق،پرهیز از محرمات در عزاداری و احیاء نماز اول وقت باید مورد توجه عزاداران حسینی باشد.

ثابت ماندن در راه دین و ولایت ،درس اصلی مکتب تاسوعاست

امام جمعه زیرکوه با اشاره به مناسبت های هفته آینده به ایام تاسوعا و عاشورای حسینی اشاره کرد و گفت:روز تاسوعا روز محاصره یاران امام حسین(ع) و روز تقویت سپاه کفر بود و درسی که می توان از روز تاسوعا آموخت این است که همت اصلی باید ثابت ماندن در راه دین و ولایت باشد.

امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه ثابت ماندن در راه دین و ولایت ،درس اصلی مکتب تاسوعاست،اذعان داشت: امروز این درس باید نسبت به مقام معظم رهبری و انقلاب و دین مبین اسلام اجرا شود.

مرتضائی نیا روز عاشورا را روز معراج امام حسین دانست و تصریح کرد:این روز روز مسابقه خصلت های حسینی است و همه ما باید از تربیت،شجاعت،روشنایی بصیرت و رهبری امام حسین(ع)پرتوی به یادگار بگیریم.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای کنگره شهدای استانهای کهیکیلویه و بویراحمد و خراسان شمالی ،اذعان داشت:هدف جنگ نرم دشمنان دور کردن مردم از یاد شهداست و دشمن می خواهد یادشهدا،ارمانهای شهدا و خط مقاومت را از مردم بگیرد.

امام جمعه زیرکوه با بیان اینکه زندگی نامه و راه و روش شهدا در یادواره های شهدا باید تبیین شود،خاطرنشان کرد:یادواره شهدا باید پرمحتوا وحاوی نکات اخلاقی و تربیتی باشد تا مردم از این یادواره ها درس بگیرند.

موضوع فیش های نجومی ،هجوم به ارزشهاست

مرتضائی نیا با اشاره به بحث فیش های حقوقی نجومی ،بیان داشت:برخورد و برکناری متخلفین فیش های نجومی خواسته و مطالبه مردم و مقام معظم رهبری است و اینکه در این زمینه جابجایی صورت گیرد،هنر نیست.

خطیب جمعه زیرکوه با بیان اینکه موضوع فیش های نجومی ،هجوم به ارزشهاست،اذعان داشت:هنگامی که در جامعهای اشرافی گری و تجمل گرایی پدیدار شود،نتیجه آن پیدایش فیش های نجومی است.

وی تاکیدکرد:از مسؤولان می خواهیم اسامی متخلفین فیش های حقوقی به مردم اعلام شود،تا مردم خائنین به ارزشهای نظام را بشناسند.

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.