آخرین اخبار

تاریخ : 16. دى 1395 - 18:45   |   کد مطلب: 1437
نمایندگان شهرستان زیرکوه در دومین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر کشور که در تهران درحال برگزاری است حضور یافتند.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،دومین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر کشور از 15 دی ماه در نمایشگاه بین المللی تهران گشایش یافت و شهرستان زیرکوه نیز در این نمایشگاه حضور فعال دارد.

در این نمایشگاه دستگاه های اجرایی مرتبط با خدمت رسانی به روستاها و مناطق عشایری، موسسات خیریه، تولید کنندگان محصولات، صنایع دستی و روستایی تمامی استان ها و شهرستان های کشور، حضور دارند.

عرضه غذاهای سنتی و محلی و اجرای مراسم آیینی در فضای متبوع روستایی «به منزله ایران کوچک در قلب پایتخت» از برنامه های این نمایشگاه چهار روزه است.

ارایه محصولات و توانمندی های استان ها و شهرستانها، نمایشگاه نوآوری ها و ایده های نو، روستای نمادین، چادرهای عشایری در ایل نمادین، نمایشگاه عملکرد دستگاه های ملی، سازمان های مردم نهاد و شرکت های بوم گردی، بخش بین الملل و انجمن دوستی ایران و سایر کشورها، کارگاه های آموزشی، نمایشگاه عکس و سالن پخش فیلم، محوطه مراسم آیینی و بازی های بومی و محلی، سفره خانه و چایخانه سنتی و محوطه بازی کودک نیز از بخش های مختلف این نمایشگاه است.

این نمایشگاه توسط همه دستگاه های اجرایی کشور با محوریت معاونت توسعه روستایی در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود و ساعت بازدید از آن ساعت 10 صبح الی 17 بعدازظهر می باشد.

گفتنی است شهرستان زیرکوه به همراه 9 شهرستان دیگر از استان خراسان جنوبی در این نمایشگاه حضور دارد.

بیشترین مانور نمایندگان شهرستان در این نمایشگاه بر روی محصولات اصلی شهرستان از جمله زعفران،زرشک،عناب و سنگ شجر می باشد که با برند شهرستان زیرکوه عرضه و معرفی می شود.

این نمایشگاه تا 18 دی ماه ادامه دارد.

دیدگاه‌ها

عالی است انشاأ...شاهد شکوفایی زیرکوه عزیز وعشایر غیور این منطقه باشیم.
احسنت بر دوستاني كه تلاش كردند و نام زيركوه را در كشور پر آوازه كردند. درود بر اقايان كامكار ( جواد آقا و آقا ابراهيم ) آقاي سپهري و آقاي بخشي و همه ي دوستاني كه تلاش كردند تا اين قرفه بر پا شود. موفق باشيد
باسلام.ضمن تقدير از حضور بزرگواران .واما... چند انتقاد كه به اين اقدام وارد به نظر مي رسد،1-بزرگواراني كه با كت شلوار با خبرنگاران عكس سلفي مي گيرند بدانند كه لباس عشايري براي عشاير افتخاري است كه پوشيدنش نصيب هركس نمي شود (حداقل شما كه به عنوان عشاير در اينگونه جلسات حضور داريد با كت شلوار حاضر نشويد اگر واقعا عشاير بوديد و اصيل، به لباس عشايري افتخار مي كرديد2- نام زيركوه و عشاير زيركوه از قبل بلند آوازه بوده است البته اگر بزرگواران با اينگونه حركات و بدون مشورت با بزرگان عشاير مايه آبرو ريزي نشوند.3-جاي صنايع دستي عشاير هم واقعا خالي به نظر مي رسد عشاير مانند روستاييان عزيز باغدار نيستند كه زرشك و زعفران را به عنوان سوغات معرفي كنند.تجربه عشايري گنجي است كه با اندكي سواد و پوشيدن كت و شلوار بدست نمي آيد.بدا به حال عشاير....
درود به غيرت آقاي بخشي كه حداقل لباس عشايري را زينت تن خود كرده اند.

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.