آخرین اخبار

تاریخ : 24. آبان 1397 - 9:46   |   کد مطلب: 3381
کاهش محسوس برداشت طلای سرخ در زیرکوه کشاورزان را نگران کرده است:
روزگار ناخوش زعفران کاران زیرکوه
در حالی که کشاورزان زیرکوه، روی برداشت زعفران حساب ویژه ای باز کرده بودند، اما کاهش محسوس برداشت زعفران نسبت به سال گذشته، روزگار زعفران کاران این شهرستان مرزی را ناخوش کرده است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز، شهرستان مرزی زیرکوه یکی از قطب های تولید طلای سرخ در استان خراسان جنوبی است به طوری که در برخی روستاهای این شهرستان، زعفران به عنوان رکن اصلی اقتصاد خانواده ها به شمار می رود.

در حالی که کشاورزان زیرکوه، در سال جاری روی برداشت زعفران حساب ویژه ای باز کرده بودند، اما کاهش محسوس برداشت زعفران نسبت به سال گذشته، روزگار زعفران کاران این شهرستان مرزی را ناخوش کرده است.

کاهش زعفران به حدی است که به جای مزارع ارغوانی زعفران ، بیشتر سبزه های زعفران به چشم می خورد و اثری از مزارع زیبای به گل نشسته زعفران به چشم نمی خورد.

کشاورزان نیز به این موضوع اذعان دارند و می گویند،حال و روز زعفران زیرکوه، امسال خوش نیست.

به گفته یکی از کشاورزان روستای محمد آباد،اوج گل دهی مزارع زعفران در سال جاری دو روز بیشتر نبود در حالی که در سالهای قبل این گل دهی چند روز به طول می انجامید.

به هر حال آنچه از مزارع زعفران به چشم می خورد این است که این روزها کشاورزان زعفران کار زیرکوه حال و روز خوشی ندارند و البته هنوز به روزهای آینده امیدوارند.

برداشت زعفران از مزارع روستای محمد آباد زیرکوه 24 آبان 97

دیدگاه‌ها

با سلام خدمت تمامی زحمت کشان کشاورز خداوند به کار و ثمره برداشتتان رزق و روزی عطا کند انشاا... یک انتقاد داشتم به بعضی از عزیزان بنده دو مثقال زعفران برا سوغات از یکی مغازه فروش زعفران شهر حاجی آباد خریدم که پس از بازکردن دسته گلها متوجه شدم داخل سفیده گلها مقداری آشغال نخ و برگ جهت اضافه وزن گذاشته شده که واقعا با این کار لطمه به فروش محصول و بدنامی آن در سطح کشور میشود با تشکر

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.