آخرین اخبار

تاریخ : 16. فروردين 1397 - 12:07   |   کد مطلب: 3090
سرپرست اداره میراث فرهنگی و گردشگری زیرکوه خبرداد:
بازدید 43 هزار گردشگر از جاذبه های گردشگری شهرستان زیرکوه
سرپرست اداره میراث فرهنگی و گردشگری زیرکوه گفت: در تعطیلات نوروزی، بیش از 43 هزار گردشگر از جاذبه های گردشگری زیرکوه بازدید داشته اند.

حسین سروش در گفت و گو با پایگاه خبری زیرکوه نیوز اظهارداشت:شهرستان زیرکوه دارای جاذبه های گردشگری ، ابنیه تاریخی و صنایع دستی منحصر بفردی است که از جمله این جاذبه های گردشگری می توان به کویر همت آباد ، دره سر سبز تجنود و دره ی گزخت اشاره کرد که این مجموعه ها با فاصله کمی از هم دارای اقلیم کاملا متفاوت آب و هوایی می باشد .
 وی تصریح کرد:از دیگر جاذبه های گردشگری شهرستان روستای هدف گردشگری افین می باشد  که این روستای تاریخی دارای دره ای سرسبز با باغات زرشک انبوه و رودخانه ی دائمی است که در فصلهای مختلف سال جلوه خاصی به این روستا می دهد و گردشگران می توانند هم از جاذبه های تاریخی و هم طبیعی بازدید نمایند .
سروش ادامه داد: روستاهای سر سبز آبیز و اردکول ، دره ی سر سبز هندوستان ، دشت لاله و شقایق زیرکوه  و منطقه حفاظت شده شاسکوه با در اختیار داشتن گونه های مختلف حیوانی و جانوری از دیگر جاذبه های گردشگری شهرستان می باشد.
سرپرست اداره میراث فرهنگی و گردشگری زیرکوه اذعان داشت:در حوزه میراث فرهنگی بناهای تاریخی ارزشمندی  در شهرستان می باشد که میتوان به مسجد جامع افین ،رباط زردان،قلعه کوه  های آبیز ، زردان ،افین وشاهرخت اشاره کرد.

وی اذعان داشت:هر کدام از این جاذبه ها در صورتی که مورد توجه قرار بگیرد می تواند نقش موثری در جهت تسریع توسعه این مناطق ، ایجاد اشتغال و افزایش رفاه عمومی در پی داشته باشد.

سروش با اشاره به صنایع دستی موجود در شهرستان زیرکوه ، گفت:از صنایع دستی شهرستان می توان به گلیم بافی ، سبد بافی ، گوهر تراشی ، چاقو سازی ، حوله بافی ( کرباس بافی ) و ... نام برد .

بازدید 43 هزار گردشگر از جاذبه های گردشگری زیرکوه

 سروش با اشاره به بازدید گردشگران از جاذبه های طبیعی و تاریخی زیرکوه،خاطرنشان کرد: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون ،تعداد گردشگران جاذبه های شهرستان 43 هزار و 305  نفر برآورد شده اند .

وی با بیان اینکه مجموع اقامت کنندگان در شهرستان 3 هزار و 769 نفر بوده اند، گفت:این افراد در مدارس،زائرسرای امام زاده ها و چادرهای مسافرتی، اسکان یافته اند و بیشترین اسکان در چادرهای مسافرتی بوده است.

سروش بیان کرد: مجموع بازدید کنندگان از جاذبه های گردشگری طبیعی  شهرستان زیرکوه  36  هزار و 80  نفر بوده است که بیشترین بازدید متعلق به دره سرسبز تجنود  ،کویر همت آباد، روستای آبیز و  روستای افین می باشد.

وی ادامه داد:تعداد 4 هزار و 465 نفر از جاذبه های تاریخی شهرستان بازدید داشته اند که بیشتر این بازدیدها در روستای افین اتفاق افتاده است.

سروش گفت: علاوه بر این در این مدت ،تعداد 2 هزار 760 بازدید از جاذبه های گردشگری دست ساز شهرستان زیرکوه صورت گرفته است.

دیدگاه‌ها

اواه . دروغه

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.