آخرین اخبار

تاریخ : 10. فروردين 1397 - 21:58   |   کد مطلب: 3078
روستای گردشگری «اردکول» یکی از روستاهای زیبای شهرستان زیرکوه است که به علت رویش لاله های زیبا به سرزمین لاله های سرخ مشهور است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،روستای «اردکول» یکی از روستاهای زیبای شهرستان زیرکوه است که به علت رویش لاله های زیبا به سرزمین لاله های سرخ مشهور است.

داشتن مناظر طبیعی از جمله قرار گرفتن در دامنه کوههای سر به فلک کشیده و مرتفع ، آب گوارا و شیرین ، باغ‎ زارهای زیبا و بی نظیر به این روستا زیبایی خاصی بخشیده است که می‎تواند به عنوان عاملی برای جذب گردشگران محسوب شود .

اگر چه زلزله ویرانگر اردیبهشت 76 اکثر آثار تاریخی این روستا را با خاک یکسان کرد اما هنوز در گوشه و کنار این روستای زیبا آثار باستانی و تاریخی به چشم میخورد که از آن جمله می توان به آسیاب های آبی با قدمت بسیار زیاد در دل باغ زارهای روستای اردکول نام برد.

روستای زیبای اردکول واقع در 15 کیلومتری جنوب شرق مرکز شهرستان زیرکوه به علت رویش گلهای بی نظیر لاله به سرزمین لاله های سرخ مشهور است.

لاله هایی که رویش آنها در فصل بهار چشم هر بیننده ای را خیره می کند و گردشگران زیادی را به این روستا می کشاند.

روستای اردکول یکی از چندین روستای زیبا و گردشگری شهرستان زیرکوه است که همه ساله خصوصا در ایام بهار مورد توجه و استقبال گرم گردشگران قرار می گیرد.

رویش لاله های اردکول که از اوایل فروردین آغاز می شود، معمولا تا پایان فروردین ادامه دارد و مورد استقبال و بازدید گردشگران بی شماری قرار می گیرد.

اگر گذرتان به لاله زارهای زیبای اردکول افتاد، سعی کنید لاله ها را نچینید و اگر احیانا قصد چیدن لاله دارید حتما از مناطقی که لاله تک تک روییده است، لاله بچینید و مناطق متمرکز و پر گل را برای استفاده گردشگران و عکاسان، نگه دارید.

اردکول، جمعه 10 فروردین 97

دیدگاه‌ها

بسیار زیبا و لذت بخش . دست مریزاد
سلام .ببخشید من چون نمی دونستم کجا پیام بدم اینجا پیام خودم رو نوشتم . نامه ای از طرف آقای اسحاقی به آقای فلاحتی درفضای مجازی منتشر شده که به ایشون انتقاد کرده که چرا اسم زیرکوه را نبرده اید وپتانسیل زیرکوه را نگفته اید . بله من فایل صوتی صدای آقای فلاحتی رو که در کانالش هم بود رو گوش دادم . من قبلا هم گوش داده بودم ولی اصلا توجه نکرده بودم. درست میگن. واقعا ازایشون تشکرکنید و نامشون رو بزارید توسایت . می تونید فایل صوتی آقای فلاحتی رو در کانالش اونجا که نوشته گزارش سفر به هند گوش کیند. من اسم آقای اسحاقی روشنیده بودم ولی الان باخبر شدم زیرکوه رو خوب میشناسن و عید امسال به حاجی آباد وزهان واسفدن و روستاهای دیگرهم بدون اینکه کسی بفهمه اومدن و ازنزدیک به جمع آوری پتانسیل های شهرستان کردند. ممنون

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.